دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

واقعیت و رویا ؛ گفتگو با محمد محمدعلی

واقعیت و رویا
درحال حاضر موجود نمی باشد

واقعیت و رویا

نویسنده: محمد محمدعلی , علیرضا پیروزان
ناشر: افق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 283
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

گفتگو با محمد محمدعلی

واقعیت و رویا ، 9 گفت و گو با محمد محمد علی داستان نویس معاصر، 4 نقد بر آثار او، سال شمار زندگی اش، کتاب شناسی آثار، کتاب شناسی نقد آثار و نیز 7 تصویر از او را شامل می شود.اثر حاضر به همت علیرضا پیروزان، بین اردیبهشت 81 تا مرداد 82 فراهم آمده است.

او کوشیده است تا کارش تلفیقی از روزنامه نگاری و مصاحبه، آمیزه ای از قدردانی و نقد و سرانجام ترکیبی از بحث های فنی و حرف های ساده باشد. پیروزان، خصلت اصلی اغلب داستان های محمد علی را حرکت در مرز میان واقعیت و رویا می داند.

گفتنی است که محمد محمدعلی در سال 1327 در خانواده‌ای پر اولاد در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در دبستان "فرزین نو" به پایان برد. آشنایی با آموزگار نمونه؛ شاعر و ترانه‌سرای رادیوی ایران، محمود سنایی، نقطه آغازی بود برای خود شناسی او.

عضویت در هیات تحریریه سال نامه دبیرستان مروی، احراز رتبه اول روزنامه‌نگاری در مسابقات سالانه آموزش و پرورش و دریافت لوح تقدیر از دست وزیر وقت، موضوع خاطرات او به شمار می‌رود. از نوشته‌های او می‌توان به "دره هند آباد گرگ داره"، "از ما بهتران"، "بازنشستگی"، "رعد و برق بی‌باران"، "نقش پنهان"، "دریغ از رو به رو"، "برهنه در باد"، "آدم و حوا" و "قصه تهمینه" اشاره کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات