دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چه کسی تغییر را کشت؟

چه کسی تغییر را کشت؟

نویسنده: کن بلانچارد
مترجم: عطیه رفیعی
ناشر: لیوسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مهارت های زندگی

راز هدایت و مدیریت افراد در روند تغییر

امروزه شتاب تغییرات همانند گسترش آتش است که حرارت شعله آن چنین آشفتگی هایی پدید آورده است. این وضعیت داستان آن دختر کوچولو را به یاد می آورد که از مادرش پرسید: چرا پدر هر شب تا دیروقت کار می کند. مادر جواب می دهد: پدر وقت ندارد که همه کارش را در طول روز تمام کند. دخترکوچک با عقل کودکی خودش می گوید: پس چرا او را در گــــروه آهسته تری قرار نمی دهند! البته گروه آهسته تر وجود ندارد.

نحوه تفکری که به پیروزی در گذشته منجر شده باعث موفقیت در آینده نمی شود. برای رقابتی ماندن باید همزمان با اداره کردن امروز برای فردا نقشه کشید. درحقیقت برای اینکه رقابتی باقی بمانی مجبور هستید همزمان حال را مدیریت کرده و برای آینده برنامه ریزی کنی.

تغییر پدیده ی اجتناب ناپذیری است که امروزه سازمانها به طور گسترده ای با آن مواجه هستند
برخی اوقات فرایند تغییر در سازمانها با مقاومتهایی مواجه می شود که برخی تصور می کنند که این مقاومتها باید بلا فاصله برطرف شوند.در حالی که این مقاومتها بعضی اوقات دارای پیامدهای مثبتی نیزهستند.چرا که باعث تقویت تضادهای کارکردی وگفتمان می شود که در نهایت منجر به بهبود گزینه های تغییر خواهد شد.

بشر از آغاز هبوط وی به کره خاکی ، در طول تاریخ ، پیوسته در حال تغییر و تحول و دگرگونی بوده و عموماً روند تکاملی داشته است . همه ی ابعاد زندگی بشر ، اعم از زندگی خانوادگی ، اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی ، دائماً در حال دگرگونی بوده است .

در رهگذر تغییر و دگرگونی ، چه بسیار تمدن هایی که یا به علت ایستایی و جمود اجتماعی یا به دلیل فساد اجتماعی از بین رفته اند در هر صورت هر نوی که به بازار آمده ، کهنه ها دل آزار شده و هر پدیده ی « نو » بر بسیاری از شؤون زندگی بشر اثر گذاشته است و در همه ی ابعاد ، تحول آفریده است . آن چه مهم است ، مدیریت تغییرات اجتماعی اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی ست و مدیران هر بخش از حوزه های چهارگانه ی جامعه ، مسؤولویت خطیری دارند که اولاٌ دنباله رو هیچ موجی نباشند . بل که سوار بر موج ها شوند و چه بهتر که خود موج ساز باشند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات