دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شعوری دیگر ؛ چشم باطن

شعوری دیگر

نویسنده: سید مهدی ثریا
ناشر: دانژه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

چشم باطن

کتاب ؛ مجموعه گزارشی از حالات دیگرگونه آگاهی است. پدید آورنده و گزینشگر اثر، با ظرافتی تحسین انگیز، در ضیافتی علمی، جمعی از بزرگان مردم شناسی و روان شناسی مغرب زمین را به گفتگو نشانده است. این فرزانگان هم از تجربه های شهودی و باطنی خود و هم از مشاهدات علمی درباره اقوام دیگر سخن گفته اند. همه به اتفاق، لایه هایی از گنج وجود آدمی را باز نموده اند که به حواس خویمند وعادت زده در نمی آید.

می شود بر کتاب، عنوان روانشناسی یا مردم شناسی عرفانی نهاد و با هر عنوان، با مروری به آن، مرزهای اعتباری علم و عرفان و هنر در ذهن خواننده در هم می ریزد. استاد دکتر سید مهدی ثریا خود، با مقدمه ای مفصل و پژوهشگرانه، نشان می دهد که عرفان پدیده ای جهانی و فرافرهنگی است. با قلمی متین و فخیم مشابهت و همانندی دریافت های عرفانی اقوام به اصطلاح "پیش منطقی" ، عارفان مشرق زمین و دانشمندان غرب را باز می نماید. این نوشتار می فهماند که عالم بیرون و درون، تنها آن چنانکه بدان خو گرفته ایم نیست، جور دیگر هم هست. "چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات