دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سیاست جهان ؛ سلفون

سیاست جهان
سیاست جهان ؛ سلفون
  • موجودی: موجود
  • مدل: 188138 - 103/5
  • وزن: 1.10kg
2,800,000 ریال

سیاست جهان

نویسنده: ای اف ک ارگانسکی
مترجم: حسین فرهودی
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 610
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1344 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ واجد فرمان 

 

مروری بر کتاب

برای تحلیل و تبیین مسائل بسیار گسترده عرصه سیاست و روابط بین الملل ده ها تئوری سنتی و مدرن و فرامدرن وجود دارد.

هرچند هنوز اندیشمندان به خصوص حوزه سیاست بین الملل که حوزه ای محدودتر از روابط بین الملل است به اجماعی بر سر صدور یک تئوری مسلط در این حوزه نرسیده و به نظر می رسد و نخواهند رسید اما تئوری انتقال قدرت ای.
اف.ک.ارگانسکی که به تبیین ظهور و سقوط قدرت مسلط در اعصار مختلف سیاست بین الملل می پردازداز جمله تئوری هایی است که با توجه به تحولات سال های اخیر به خصوص مطرح شدن مجدد بحث احیای مفهوم امپراتوری با توجه به مصداق گسترش قدرت نرم افزاری سخت افزاری ایالات متحده می تواند، محلی از اعراب داشته باشد.

به تعبیر ارگانسکی و اصحاب معتقد به این تئوری، سیاست بین الملل چیزی جز مطالعه ظهور و سقوط قدرت مسلط یا هژمون در هر عصری نیست.کشف و تبیین الگوهای حاکم در ظهور و سقوط امپراتوری های هر عصر از امپراتوری روم تا بریتانیا و از بریتانیای کبیر تا ایالات متحده تز کانونی تئوری انتقال قدرت را تشکیل می دهد.

بر مبنای این تئوری تا زمانی که قدرتی در عرصه بین الملل ظهور نکند که ۷۰ درصد توانایی های نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هژمون کنونی عرصه نظام بین الملل یعنی ایالات متحده را داشته باشد سخن گفتن از سقوط هژمونی آمریکا ناصواب خواهد بود.با توجه به تحولات کنونی عرصه نظام بین الملل و ظهور کانون های قدرت منطقه ای و فرامنطقه ای دیگری به جز آمریکا هنوز اما بسیار زود است از ظهور قدرت هم ترازی علیه هژمون مسلط کنونی سخن گفته شود...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات