دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جوینده طلا

جوینده ی طلا

نویسنده: ژان ماری گوستاو لوکلزیو
مترجم: پرویز شهدی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 356
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

این رمان یکی از آثار شناخته شده این برناده جایزه نوبل است و داستان آن در مناطق حاره ای و مستعمرات فرانسه می گذرد. داستان در زمان تغییر سده در جزیره ی ماریتیوس می گذرد و الکسیس جوان از زندگی روستایی به همراه والدین و خواهرش لذت می برد. کاوش در صور فلکی و گیاهان استوایی و رویاپردازی درباره ی گنجی که سال ها قبل توسط دزدان دریایی ناشناس مدفون شده، اسباب لذت او هستند. اما با مرگ پدر الکسیس، او مجبور می شود تا بهشت دوران کودکی را ترک گفته و وارد دنیایی از سختی و سرافکندگی شود.

سال ها بعد، الکسیس به شکل وسواس گونه ای درگیر پیدا کردن گنج مدفون، و از طریق آن، جادوی گمشده و بازیابی قدرت جوانی اش شده است. او خانواده و شغلش را ترک کرده و سفری را شروع می کند که او را از جزایر استوایی دوردست به جهنم جنگ جهانی اول می کشاند. کتاب جوینده ی طلا با نثری گزنده و شعرگونه، حکایتی است از اوضاع زندگی یک انسان و توسط یکی از مهم ترین چهره های ادبی اروپای حال حاضر به رشته ی تحریر درآمده است.

پدر این نوجوان از نقشه گنج یک دزد دریایی سخن گفته که در جزیره ای دورافتاده حوالی استرالیا مدفون است. به این ترتیب،  پیدا کردن، تبدیل به تنها هدف این پسر می شود. ژان ماری گوستاو لوکلزیو، نویسنده ای است که به خاطر علاقه اش به فضاهای گرم سیر و مردم بومی این مناطق، مشهور است. او سال های زیادی از عمر خود را سفر کرده و مدت زیادی را در کشور مکزیک زندگی کرده است.

جوایزی که این کتاب برنده شده است

برنده جایزه نوبل 2008

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات