دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

یوگا در محل کار

یوگا در محل کار

نویسنده: میریام فریدمن , جنیس هنکس
مترجم: فاطمه علاقبند
ناشر: میترا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 228
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

این كتاب بر پایه اصول یوگا نوشته شده است. یوگا راهی است روحی و روانی برای انسان كه حداقل 3000 سال پیش در هندوستان پایه گذاری شده است. در واقع این اثر یك راهنمای علمی از حركات پایه‌ای و ساده یوگا است. كه می‌تواند در پشت میز محل كار نیز مورد استفاده قرار گرفته و در جهت كاهش فشار و استرس زندگی شغلی یاری‌تان دهد.

یوگا نظامی است که با روش بسیار منظم در تلاش یافتن کاربردهایی برای مرکز معنوی وجود ماست. شیوه ی این نظام ازحرکات روزمره ی زندگی گرفته شده و حرکات آن مبدل به اصولی شده که با روش های خاص اجرایی و نیز با فنون کمکی ، تشدید یافته است.

هر چه قدر هم که به مدل نشستن مان دقت کنیم باز هم بعد از مدتی قفسه سینه افتاده، شکم تحت فشار قرار گرفته، پشت مان حالت خمیده پیدا کرده، دچار قولنج شده و در ناحیه گردن احساس ناراحتی می‌کنیم. وقتی قوس طبیعی کمر از بین می‌رود، بدن به اجبار باید در راستای ستون فقرات با آن همگام شود. در نتیجه، این امر طبیعتا نفس کشیدن را دچار مشکل می‌کند. به ویژه زمانی که سعی در نشستن به طور صاف داشته باشیم، چنان چه عضلات پشت به اندازه کافی قوی نباشد نمی‌توانند از این نوع نشستن حمایت کنند و پشت بیش تر کشیده خواهد شد.

به دلیل اثر جاذبه در طول روز ما معمولا حدود ۲ سانتی متر کشیده می‌شویم. این اثر را می‌توانید از آینه بغل خودرو متوجه شوید. صبح آینه ماشین تنظیم است، اما در پایان روز باید مجددا آن را تنظیم نماییم. آن چه که باید برای غلبه بر جاذبه زمین انجام داد این است که ستون فقرات را درازتر و کشیده تر کرده و به طرفین حرکت کنیم.

یوگای روی صندلی در هر لحظه قابل اجرا می‌باشد؛ زمانی که سر میزتان هستید، کار می‌کنید و حتی مسافرت‌های طولانی مدت. تمرینات کوتاه مدت یوگا در طول روز را Yoga snacks می‌نامند؛ یعنی چاشنی‌های روزانه یوگا

در این تمرینات کوچک وقتی همزمان با نفس کشیدن پیش می‌رویم، گردش خون در نقطه ای که روی آن تمرین می‌کنیم، افزایش خواهد یافت. در نتیجه افزایش گردش خون، اکسیژن بیش تری به بدن پمپاژ می‌شود. همچنین مقاومت سیستم لنفاوی نیز بالا می‌رود. همه این موارد فوائد زیادی برای بدن دارند. برای مثال اگر در مچ دست تان به دلیل استفاده زیاد از رایانه احساس درد می‌کنید، با افزایش جریان خون در قسمت‌های شانه و بالای پشت این درد تسکین پیدا خواهد کرد.

برای این که عضله را تسکین دهیم، انقباض و انبساط را پشت سر هم انجام خواهیم داد؛ با این کار عضلات رها می‌شوند. گذشته از آن اختصاص زمان ۵ دقیقه ای برای خودتان در طول روز سبب افزایش کارایی نیز خواهد شد. همچنین به دلیل متعادل تر شدن سیستم عصبی، ذهن آرام تر می‌شود. با ذهن آرام تر می‌توان تصمیمات صحیح تری گرفت. تمریناتی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد را پشت سر هم انجام داده و یا بسته به زمان تان فقط یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و به تنهایی انجام دهید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات