دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گرایشهای علمی و فرهنگی در ایران ؛ از هخامنشیان تا پایان صفویه

گرایشهای علمی و فرهنگی در ایران ؛  از هخامنشیان تا پایان صفویه
درحال حاضر موجود نمی باشد
گرایشهای علمی و فرهنگی در ایران ؛ از هخامنشیان تا پایان صفویه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 61238 - 10/2
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 19.5
0 ریال

گرایشهای علمی و فرهنگی در ایران ؛ از هخامنشیان تا پایان صفویه 

نویسنده: استفان پانوسی
ناشر: بلخ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 205
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

گرایشهای علمی و فرهنگی ازهخامنشی تا پایان صفویه در اصل مجموعه مقالاتی بود که نگارنده تقریباً یک ربع قرن پیش هنگامی که پس از حدود 23 سال تحصیل وتدریس دراروپا تازه به ایران برگشته بود به نگارش درآورد ، و منتظر بود آنها را یکجا منتشر کند که بالاخره چند سال بعد در سال 1354 در جامعه نوین شماره 7 به چاپ رسید . اینک با تجدید نظردر برخی از مطالب آن به صورت کتابی درمی آید که در بنیاد نیشابور به سرپرستی فریدون جنیدی ،که عشق به ایران و به فردوسی را از نهاد ذاتی خود به این بنیاد منتقل کرده است انتشار می یابد .

نویسنده این کتاب پرفسور «استفان پانوسی»، استاد پیشین دانشگاه تهران است که سال ها در دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکا تدریس کرده است. کتاب دارای هفت «گفتار» است. در گفتار نخست، نویسنده کوشش کرده است تا نشان دهد که چگونه برخی از دانشمندان چه شرقی و چه غربی، تاریخ فرهنگی و علمی ایران را به نادرستی بررسی کرده اند و چگونه از بررسی های یکسویه خود، برداشت هائی نموده اند که سرانجام منجر به تقدیس جهان ملی و فرهنگی خودشان گردد.

عناوین سایر گفتارهای این مجموعه عبارتنداز: «اساس جهان بینی ایرانی در فلسفه مشارکت»، «فرهنگ و علوم و مراکز آنها در دوره هخامنشی»، «فرهنگ و علوم از پایان هخامنشی تا پایان اشکانی»، «گرایش های فرهنگی وعلمی و مذهبی در دوره ساسانیان»،«دید علمی در سیاست فرهنگی ایران از اسلام تا آغاز صفویه» و «وضع کلی علم و فرهنگ در دوره صفویه».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات