دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حرکات جادویی

حرکات جادویی
درحال حاضر موجود نمی باشد

حرکات جادویی

نویسنده: کارلوس کاستاندا
مترجم: مهران کندری
ناشر: میترا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 303
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

خرد عملی شمنان مکزیک کهن

کارلوس کاستاندا یکی از بانیان جنبش عصر جدید نام گرفته و اثارش در شمار بهترین آثار مردمشناسی شناخته شده است. عظمت آنچه را انجام داده نمی توان نادیده گرفت.

وی پس از شش سال سکوت کتابی را به رشته تحریر درآورده و منتشر کرده است که خوانندگان فارسی زبان نیز سالها در انتظار آن به سر برده اند. کارلوس کاستاندا ، مردم شناس امریکایی ، دقیقا سی سال پیش اولین اثرش ، آموزشهای دون خوان را به چاپ رساند .

او تحت رهبری ناوال دون خوان، ساحری استاد و مردی خردمند ، از طریق دنیای شمنان و یا بقول استادش ، ساحران ، به حقیقتی دیگر گام نهاد و با شکستن پارامترهای درک و مشاهده عادی ، بینش عادی به دنیاهایی تصورناپذیر دست یافت که دستیابی به آنها نتیجه شرایط انرژی مند ما نیز هست .

کارلوس سزار سالوادور آراندا کاستاند؛ ۱۹۲۵ - ۱۹۹۸؛ نویسنده پرطرفدار آمریکایی کتاب‌های شمن‌باوری بود. دوازده کتاب وی که به ۱۷ زبان ترجمه گردیده و ۸ میلیون نسخه فروش داشته‌اند باعث ایجاد جنجال و توجه فراوان در میان علاقه‌مندان به فلسفه و مردم شناسی گردید.

او ابتدا با تکیه بر تعالیم دون خوان در سال ۱۹۶۸ یک سری کتاب نوشت که آموزش‌های او را در شمنیزم توصیف می‌کردند. کتاب‌ها که به زبان خودش روایت شده‌اند مربوط به تجربیاتی است که وی تحت سرپرستی یک سرخپوست یاکی یا مرد دانا بنام دون خوان ماتئوس به دست آورد. منتقدان گفته‌اند که آنها داستانهای تخیلی هستند در حالیکه حامیان کاستاندا ادعا می‌کنند اتفاقات ذکر شده در کتب او حقیقی بوده یا دست کم آثار فلسفی ارزشمندی بوده و شیوه‌هایی را برای بالا بردن سطح آگاهی ارائه می‌دهند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات