دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

Liszt

Liszt

نویسنده: Olivier alain , Antonie golea , Jose bruyr , Philippe jullian
ناشر: Amazon
زبان کتاب: آلمانی
تعداد صفحه: 291
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1967 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ صفحه اول کتاب نوشته دارد.

 

مروری بر کتاب

مصور - رنگی - سیاه سفید

فرانتس لیست زادهٔ ۲۲ اکتبر ۱۸۱۱ در شوپرون، مجارستان، اتریش کنونی – درگذشتهٔ ۳۱ ژوئیهٔ ۱۸۸۶ در بایرویت، بایرن، آلمان، آهنگساز دوره رمانتیک، نوازندهٔ پیانو، تنظیم‌کننده، معلم موسیقی، و نویسندهٔ مجار بود.

فرانتس لیست را بزرگ‌ترین نوازندهٔ پیانوی دوران خود و بلکه همه دوران‌ها خوانده‌اند. بعضی منتقدان در تاریخ موسیقی کلاسیک چنین مقامی را به آهنگسازان دیگری مانند شوپن و راخمانینف هم بخشیده‌اند، اما این دسته از هنرمندان تنها نوازندهٔ آثار خود بوده‌اند و برای اجرا در مجامع عمومی بسیار کم ظاهر می‌شدند، علاوه بر این شوپن خود به برتری نوازندگی لیست اعتراف کرده و گفته‌است که آرزو داشته کارهایش را بتواند به خوبی لیست بنوازد. برامس یکی دیگر از ستایشگران لیست معتقد بود «کسی که هنر نوازندگی او را ندیده باشد، چیزی از نوازندگی پیانو نمی‌داند.»

لیست در سال ۱۸۳۰ و در بیست و یک سالگی در کنسرتی که ویولوننواز ایتالیایی، نیکولو پاگانینی برای کمک به قربانیان وبا در پاریس برگزار کرده بود شرکت کرد و به شدت تحت تأثیر مهارت نوازندگی او قرار گرفت و تصمیم گرفت که در آهنگسازی و نوازندگی راه پاگانینی را دنبال کند. در نتیجه دو سال بعد لیست در فن نواختن پیانو به مقام و نیروی مسحورکننده پاگانینی رسید. در این دوره بود که شهرت نوازندگی او در سرتاسر اروپا پیچیده بود.

لیست همچنین از طرفداران و مشوقان جدی موسیقی واگنر بود. بعدها نیز واگنر داماد لیست شد. اگر حمایت‌های مالی و معنوی لیست از واگنر نبود شاید امروز واگنر به این سرشناسی نبود.

لیست در فرانسه شهرت فراوانی یافت و به زودی به محافل بزرگ هنری راه یافت او با هنرمندان برجستهٔ رمانتیک و آثار آن‌ها از جمله بایرون، سن سیمون، شاتو بریان، لامنه فوریه، ویکتور هوگو، لامارتین، دولاکروا، هکتور برلیوز، ژرژ ساند، آلفونس دوده از نزدیک آشنا شد. این آشنایی تأثیر عمیقی بر موسیقی او داشت.یکی از این طرفداران لیست، برندل منتقد و روزنامه‌نگار مشهور و صاحب نفوذ زمان بود که به آثار لیست و واگنر و برلیوز فرانسوی به عنوان پیشگامان «مکتب نوین آلمان» اعتبار ویژه‌ای بخشید.

This outstanding new compilation of piano works by the supreme piano virtuoso of the 19th century includes such masterworks as Sonetto 104 di Petrarca, Hungarian Rhapsody No. 2 in C-sharp minor, Un Sospiro (Concert Etude No. 3 in D-flat major), Funérailles (from Années de pélerinage), Consolation No. 3 in D-Flat major, Liebestraum No. 3 in A-flat major, and La Campanella (Paganini Etude No. 3). Reprinted in one convenient, modestly priced volume that will be treasured by students, musicians, and music lovers.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات