دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کرانجیت

کرانجیت

نویسنده: راهیلا گوپتا
مترجم: سعیده غروی
ناشر: کویر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

کرانجیت آلوالیا در یک خانواده نسبتاً مرفه هندی به دنیا آمد و در سال 1979 برای ازدواج با مردی که تقریباً هیچ شناختی از او نداشت قدم به خاک انگلستان گذاشت. او زنی جوان، شاد، خوش‌بین و سرشار از امید به یک زندگی زناشویی آرام و خوشبخت بود اما درست از اولین روز عروسی‌اش کاملاً پیدا بود که هیچ چیز آنگونه که باید باشد نیست.

تمامی ده سال زندگی زناشویی او کابوسی بود سرشار از شکنجه‌های جسمی و روحی و وحشی‌گری‌های مردی به نام شوهر. هیچکس نبود که بتواند دستی به امید کمک به جانشین دراز کند زیرا بسیاری از زنان آسیایی مقیم بریتانیا دم زدن از خشونت در خانواده چونان گناهی نابخشودنی است و آبروی خانواده (یا عزت) همیشه در اولویت قرار دارد. کرانجیت که از شدت تحمل رنج خسته و پریشان شده و به عصیان رسیده بود در سال 1989 مردی که زندگیش را به نکبت و ادبار کشیده بود کشت.

او در دادگاه که از آنچه در آن می‌گذشت تقریباً هیچ نمی‌فهمید مجرم شناخته شد و به تحمل زندان بلندمدت محکوم شد. پس از آن خواهران سیاه‌پوست ساوت هال، که یک مؤسسه خیریه برای کمک به زنان بی‌پناه است، یک رشته برنامه‌های حمایتی را برای او تدارک دید. سرگذشتش را به اطلاع مردم رساند و به این وسیله توجه همگان را به پرونده او جلب کرد که درنهایت به آزادی وی در سال 1992 منجر شد. کرانجیت پس از آزادی با پرنسس ویلز (دایانا) ملاقات کرد.

دایانا در این ملاقات او را به نوشتن سرگذشتش به صورت کتاب تشویق کرد و امروز آن کتاب در دست شما است داستان زندگی کرانجیت یکی از جنجال‌ترین و بحث‌انگیزترین داستان‌های سال‌های اخیر به شمار می‌رود آنچه برای کرانجیت آلوالیا اتفاق افتاد یک مورد استثنایی است اما واقعیت آن است که از حقیقتی پنهان در زندگی بسیاری از زنان را تحت تأثیر قرار داده است پرده برمی‌دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات