دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چند روایت معتبر

چند روایت معتبر

نویسنده: مصطفی مستور
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 102
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 ~ 1390 - دوره چاپ: 15

 

مروری بر کتاب

هفت داستان

توی یکی از همین خونه ها، همین نزدیکی ها، دل یکی آتیش گرفته. از روی بوم هم که نیگا کنین می بینین که از توی پنجره ی یکی از همین خونه ها آتیش می ریزه بیرون. دل یکی آتیش گرفته. تو اومدی اما کمی دیر.
از ته یه خیابون دراز. مث یه سایه ی نگرانی. کمی دیر اومدی اما حسابی تجلی کردی و دل یکی رو حسابی آتیش زدی. به من می گن چیزی نگو.

نباید هم بگم اما دل یکی داره آتیش می گیره. دل یکی این جا داره خاکستر می شه.
کمی دیر اومدی اما یه راست رفتی سر وقت دل یکی و دست کردی تو سینه اش و دل ش رو آوردی بیرون انداختی تو آتیش و بعد گذاشتی ش سر جاش.
واسه همین که دل یکی آتیش گرفته و داره خاکستر می شه. یکی داره تو چشات غرق می شه. یکی لای شیارای انگشتانت داره گم می شه.
یکی داره گر می گیره. دل یکی...

دوست دارم نیلو. دوست دارم. دوست دارم. دوست دارم. صدبار دوستت دارم. هزار بار دوستت دارم. اگر همه‌ی کاغذ این نامه را پر کنم از این جمله‌ی دوکلمه‌ای باز هم کم است. همه‌ی حرف‌ها و نگاه‌ها و عشق‌ها توی این دو کلمه‌ی جادویی نهفته است. این بزرگ‌ترین، صادقانه‌ترین، صمیمی‌ترین و باشکوه‌ترین چیزی است که دو آدم می‌توانند به هم بگویند.

نیلوفر، من صدبار، هزاربار و برای همیشه عمر به تو می‌گویم که دوستت دارم . آخ که هرچه بیش‌تر می‌گویم دوستت دارم، انگار که بیشتر دوستت می‌دارم. انگار که با هربار گفتن این کلام جادویی معنای تازه‌ای در آن ریخته می‌شود. انگار که همه‌ی سلول‌هام باهم می‌گویند دوستت دارند. گاهی خودم هم از این همه عشق دیوانه‌وار به هراس می‌افتم.

گاهی از این‌که انسانی بتواند این همه عشق را با خود حمل کند به وحشت می‌افتم. آخ نیلو که نمی‌دانی- یعنی نمی‌توانی بدانی- که چه‌قدر دوستت دارم. حیف که دوست داشتن را نمی‌توان متر کرد یا توی ترازو گذاشت. حیف که نمی‌شود از دوست داشتن عکس گرفت و آن را قاب کرد. حیف که هیچ منطقی نیست تا با کمک آن بتوان ثابت کرد که عشق یوسف به نیلوفر چه‌قدر از عشق مجنون به لیلی بیش‌تر است. دوست داشتن را نمی‌توان معنا کرد. دوست داشتن را فقط باید نوشید. باید حس کرد. باید بویید. باید گفت بی‌آن که کسی و حتا معشوقت معنای آن را بفهمد


فهرست

چند روایت معتبر درباره عشق: یک معلم فیزیک که عاشق شاگرد خود می شود.
چند روایت معتبر درباره زندگی: کسری که همراه سایه زندگی می کند و به مهتاب فکر می کند.
چند روایت معتبر درباره مرگ: بخش هایی از زندگی افراد مختلف، خودکشی، عروسی و مرگ.
مصائب چند چاه عمیق: بخش هایی مختلف از زندگی.
در چشم هات شنا می کنم و در دست هات می میرم: ماجرای یک شاعر که عشق او به تنفر تبدیل می شود.
کیفیت تکوین فعل خداوند: سه زوج جوان که یکی از آن ها دچار حادثه ای شده و ناخودآگاه صدایی را می شنود.
کشتار: داستان یوسف و مونس که عاشق می شوند و با نامه با هم در ارتباط هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات