دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

واقعیتهای اساسی درباره سازمان ملل متحد

واقعیت های اساسی درباره سازمان ملل متحد

نویسنده: سازمان ملل
مترجم: قدرت الله معمارزاده
ناشر: کتاب سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

به مناسبت پنجاهمين سال تاسيس سازمان ملل متحد

این کتاب ترجمه ای از Basic Facts about the UN,1995 است که به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس سازمان ملل متحد در سال 1374 منتشر گردید. «سازمان ملل متحد» یکی از مهم‌ترین سازمان‌های بین‌المللی است که بعد از جنگ جهانی دوم از سوی کشورهای پیروز در آن جنگ شکل گرفت. «ملل متحد» اصطلاحی بود که نخستین بار «فرانکلین روزولت»، رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح کرد. این سازمان در مورد امور بین‌المللی و امور اجرایی مربوط به آنها تصمیم‌گیری می‌کند.«سازمان ملل متحد» در ۱۹۴۵ میلادی تاسیس و جایگزین جامعه ملل شد.

این سازمان از سوی ۵۱ کشور تاسیس شد. اعضای آن تقریبا شامل همه کشورهای مستقلی می‌شود که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده‌اند. فقط واتیکان، که عضویت در این سازمان را نپذیرفته‌ است و چین ملی (تایوان) که عضویتش بعد از عضویت جمهوری خلق چین لغو شد، در سازمان ملل متحد عضو نیستند.

 مقر سازمان ملل متحد در «نیویورک» است و کشورهای عضو و موسسات وابسته در طول هر سال با تشکیل جلسات منظم درباره امور بین‌المللی و امور اجرایی مربوط به آنها تصمیم‌گیری می‌کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات