دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

هانری کربن ؛ آفاق تفکر معنوی در اسلام ایرانی ؛ سلفون

هانری کربن
-28 %
هانری کربن ؛ آفاق تفکر معنوی در اسلام ایرانی ؛ سلفون
  • موجودی: موجود
  • مدل: 185135 - 46/2
  • وزن: 0.70kg
3,250,000 ریال
4,500,000 ریال

هانری کربن 

نویسنده: داریوش شایگان
مترجم: باقر پرهام
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 548
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1394 ~ 1384 - دوره چاپ: 7 ~ 3

 

مروری بر کتاب

کتاب اخیر شایگان بازنمودی شایان توجه از سیر و سلوک هانری کربن است در مسیر این سیر و سلوک روشنگرانه و فلسفی و معنوی وی به تجزیه و تحلیل آفاق تفکر معنوی در اسلام ایرانی می پردازد نکات مهم آن را با برجستگی تمام باز مینماید و مکان های اصلی و ارتباط آنها را با هم نشان میدهد ارزش این اثر در دقت و ظرافت طرح و تنظیم و حسن انتخاب متون و منابع و همچنین بیان چهار حوزه ای است که که در یک نقطه به هم می پیوندند .

رهیافتی جامع به اسلام شیعی بی مراجعه به آثار ارزنده هانری کربن امکان پذیر نیست کتاب گرانقدر داریوش شایگان بی تردید بهترین مقدمه ای است که می توان بر این آثار نوشت هانری کربن یکی از برجسته ترین متفکران معاصر فرانسه و بی شک از اصیل ترین و البته از ناشناخته ترین آن هاست پژوهش هوشمندانه شایگان گفتگویی میان شرق و غرب گفتگویی که کربن آغاز گر آن بوده است.

« مردی که چراغ جادو دارد» لقبی است که داریوش شایگان به هانری کربن داده است. او که عمیقاً با شخصیت و آثار کربن آشنایی دارد، اثری نومایه به رشته نگارش آورده است. این کتاب، هم برای آنانی که در طلب آشنایی با آثار کربن اند و هم برای آنانی که با آثار وی مأنوسند سودمند است.
لوموند ، 24 مه 1991

به گفته نویسنده ٬ هانری کربن قبل از هر چیزی یک فرانسوی و اروپایی بود و به شدت به فرهنگ اروپایی علاقه‌مند بود او اولین مترجم هایدگر به فرانسه است. او در واقع یک آلمان‌شناس بود. وقتی کربن متوجه شده نویسنده به هند علاقه‌مند است و به زبان سانسکریت تسلط دارد ، او را تشویق کرده و گفته حالا که به ایران و اسلام و هند علاقه‌مند هستی ترجمه متون سانسکریت به فارسی را در دوره گورکانیان در هند انجام بده.

هانری کربن نه فقط به ایران علاقه‌مند بود بلکه تفکری که در دنیا و در جهان اسلام ناشناخته بود را به دنیا معرفی کرد و در واقع از طریق کربن سهروردی وارد دنیای غرب شد ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات