دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نیلوفر باغچه ما

نیلوفر باغچه ما

نویسنده : عباس داور منش
ناشر: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

داستانی از کودکان استثتایی

نیلوفر گلی است که در عین زیبایی ، حیاتش وابسته به سایر گل هاست و البته حضور قشنگش ، به هر حال، جمع گل های باغچه را جلوه ای بیشتر می بخشد .

نیلوفر با غچه ما ، ماجرای مادری است که چگونگی مواجه شدن خود را با این حقیقت که صاحب فرزندی کم توان ذهنی شده است شرح می دهد.«اول خودم را باختم و نزدیک بود همه چیز خراب شود و اما بعد ، به خودم آمدم و خودباختگی کنار رفت و متعاقب آن ، زندگیم ، دخترم ، و همه چیز را آن طور که باید ، ساختم»

محتوای این کتاب را هر مادری که فرزند کم توان ذهنی دارد ، باید بخواند و بشنود .علاوه بر این ، به عنوان سر مشقی در زمینه پرورش کورکان کم توان ذهنی ، برای خانواده ها ، مربیان ، و کارشناسان تعلیم و تربیت استثنایی ، نکات سودمندی در بر دارد.

بخش قابل توجهی از کودکان در بدو به دنیا آمدن ، براثر عوامل مختلف و متعددی چون عوامل ژنتیک ، عوارض دوره بارداری مادر، مشکلات زایمان و یا ابتلاء به عوارض و بیماریها و یا آسیب دیدگیها دچار حدی از کم توانی ذهنی می گردند ، به نحوی که همتای سایر کودکان ، رشد ذهنی نداشته و بنابراین نیازمند مراقبت و پرستاری ویژه ما گاه حتی تا پایان عمرمی باشند . این دسته از افراد را عموماً « عقب مانده ذهنی » می نامند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات