دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مسیحیت و سیاست

مسیحیت و سیاست

نویسنده: دیوید مک للان
مترجم: رضا نظر آهاری
ناشر: نگاه معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 133
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

اعتقادات و باورهای مذهبی نه تنها مخصوص جهان دیگر و منحصر به امور شخصی نیستند بلکه تاثیرات عمیقی بر فعالیتهای اجتماعی داشته اند در حالیکه برخی تفاسیر از مسیحیت سعی بر جدایی دین از سیاست داشته است اما باور اسلام همواره بر تنیدگی بین این دو است.

بسیار خوشحالم که مقدمه مختصری بر ترجمه فارسی کتابم که توسط رضا آهاری صورت گرفته است،مینگارم. وقتی این کتاب در اوایل دهه 1990 می نوشتم بررسی ارتباط دین و سیاست که موضوع آن بود چندان متداول و مرسوم نبود.مخصوصا در اروپا،دهه قبل از آن شاهد رشد سکولاریزه کردن جامعه بودیم....

...مسیحیان دست کم در بخش اعظم تاریخ خود تا اواخر قرن ۱۹، نه تنها فعالیت بشارتی برای نجات جان‌‌ها و عمل اجتماعی-‏‏‏‏‏‏ سیاسی برای بهبود وضع جامعه را با هم در تضاد نمی‌‌دیدند بلکه آنها را لازم و ملزوم یکدیگر شمرده، اجزاء لاینفک از رسالت مسیحیان و کلیسا نسبت به جهان تلقی می‌‌کردند.

به‌‌طور خاص دیدیم که در نیمۀ دوم قرن ۱۸ و سرتاسر قرن ۱۹، بیداری‌‌های روحانی در بریتانیا و آمریکا، و خدمات جنبش میسیونری در سرتاسر جهان، اغلب با فعالیت‌‌های مهم اجتماعی و سیاسی همراه بوده و پیامدهای مهمی در جهت بهبود وضع جامعه داشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات