دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ماده، انرژی و جهان هستی

ماده، انرژی و جهان هستی
درحال حاضر موجود نمی باشد

ماده ، انرژی و جهان هستی

نویسنده: منوچهر بهرون
ناشر: فرزان روز

زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 284
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

تمام ماده و نوری که در عالم مشاهده می‌کنیم تنها پنج درصد از تمام کیهان بوده و ۹۵ درصد دیگر از دید ما پنهان است... علم مدرن می‌داند که عالم درست مثل یک بادکنک، بزرگ‌وبزرگ‌تر می‌شود. انرژی مورد نیاز این انبساط باید بسیار عظیم باشد و بتواند مقدار بسیار زیادی از ماده را نسبت به مقدار قابل‌مشاهده پوشش دهد؛ این انرژی مرموز انرژی تاریک نام گرفت.

مساله منشا حیات و چگونگی ظهور جانداران در روی کره زمین در زمره مسائلی است که از قدیم‌ترین اعصار مورد توجه انسانها بوده و امروزه نیز به عنوان یک سوال زنده برای اذهان انسانها مطرح است. در طول تاریخ اندیشه بشر نظریه‌های گوناگونی در این باره ارائه شده است. نحوه نگرش و قضاوت انسانها روی این دو نکته تاثیر اساسی در شکل‌گیری نظریه‌های مرتبط با منشا حیات دارد.

حیات پدیده یا خصلتی نیست که به یکسان روی تمام هستی مادی توزیع شده باشد و یا به تعبیر دیگر در همه اشیا ، یعنی تمام تجمعهای ماده تظاهر کند. تنها بخشی از اشیاء جهان زنده‌اند و بین زنده‌ها و غیر زنده‌ها حالات بینابین یا حد واسط وجود ندارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات