دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

عین الحیوه ؛ وصایای رسول گرامی اسلام (ص) به ابوذر غفاری

عین الحیوه
-41 %
عین الحیوه ؛ وصایای رسول گرامی اسلام (ص) به ابوذر غفاری
  • موجودی: موجود
  • مدل: 172969 - 9/6
  • وزن: 0.70kg
1,100,000 ریال
1,850,000 ریال

عین الحیات

نویسنده: علامه محمدباقر مجلسی
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 606
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1341 - دوره چاپ : 1

 کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب


وصایای رسول گرامی اسلام(ص) به ابوذر غفاری

عین‏ الحیات کتابى است فارسى در اخلاق و عرفان اسلامى شیعى اثر عالم نامدار اواخر دوران صفوى ملا محمدباقر مجلسى (متولد سال 1037 و در گذشته به سال 1110 ه.ق). این کتاب ترجمه و شرح سفارشها و توصیه‏ هاى اخلاقى پیامبر اکرم (ص) به ابوذر غِفارى صحابى معروف آن حضرت است.

نثر کتاب در بیشتر بخش ها از نمونه‏ هاى نثر ساده و روان دوران صفوى است و شرح ها عمدتا شامل نقل ترجمه روایات پیامبر و امامان معصوم درباره هر موضوع مى‏ شوند.
 هدف مؤلف آن بوده است که با این کتاب، مردم عادى و غیر متخصص را با عرفان اسلام اصیل آشنا سازد و آنها را از گرایش به عرفان هاى آمیخته با عناصر مسیحى، بودایى، یونانى، هندى، مانوى، زرتشتى و تسنن بازدارد و به عرفان در تشیع ناب سوق دهد؛ عرفانى که در آن، شریعت و طریقت یکى مى ‏شوند، دنیا و آخرت به همزیستى مى ‏رسند و خلق و مخلوق و زن و فرزند و دوست مى ‏توانند به جاى آن‏که حجاب حق باشند، به عنوان جلوه حق و وسیله قرب حق به کار آیند؛ عرفانى که در آن، سالک خوش مى‏ زید، خردمندانه مى ‏اندیشد، عالمانه مى ‏نگرد، زیبایى مى ‏آفریند و مسند حکومت و مکنت و پهنه مبارزه و نبرد به همان اندازه مرکب سلوک اوست که زمین فقر و مسکنت و محراب عبادت؛ عرفان بندگى، زندگى و سرزندگى، نه عرفان دریوزگى، درماندگى و واپسماندگى؛ عرفان تعالى و ستیز، نه عرفان خوارى و گریز؛ عرفانى که در آن، عشق‏ ورزى با همسر، مهرورزى با فرزند و شادى آفرینى در قلب مؤمن، گاه با ثواب برترین ذکرها و مقبولترین توبه ‏ها و استغفارها برابرى مى‏ کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات