كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
شطرنج باز

شطرنج باز

نویسنده: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک)
مترجم: نیر سعیدی

ناشر : تابان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 75
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1325 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

داستان شطرنج باز از جمله داستان های بلند «اشتفان تسوایگ» نویسنده مشهور اتزیشی است که در سال 1942 منتشر شد.این داستان را مدت کوتاهی قبل از خودکشی اش در دوران تبعید نوشت.هدف اصلی او از نوشتن این داستان، پرده برداری از خشونت رژیم فاشیستی در طول جنگ جهانی دوم می باشد...

شطرنج‌باز، تمثیلی از درماندگی شهروندان فرهیخته در برابر فاشیسم راز موفقیت اشتفان تسوایگ این بود که شخصیت‌های تاریخی را وارد داستان‌های تخیلی می‌کرد و به آن‌ها بیرون از متن تاریخ شخصیت و هویت مستقل می‌بخشید.

اگر بخواهیم از مهم‌ترین ویژگی آثار او یاد کنیم، باید بگوییم آثار تسوایگ از یک سویه تراژیک برخوردار است، جنبه دراماتیک بسیار برجسته‌ای دارد و همچنین از مالیخولیا و اندوه هم نشان دارد. تقریباً هر داستان بلند (نوول) یا رمانی که اشتفان تسوایگ نوشته، بیانگر شکست دردناک و تراژیک انسانی آرزومند است که سرانجام ناکام می‌ماند.

در این داستان بلند یک شطرنج‌باز که از انسانیت کاملاً بی‌بهره مانده اما کارش را خوب بلد است و در واقع فاشیست‌ها را نمایندگی می‌کند، با یک زندانی روشنفکر و دربند شطرنج بازی می‌کند..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شطرنج باز

  • ناشر: تابان
  • کد کتاب: 107084- 117/6
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک), نیر سعیدی, داستان های اتریشی, داستان های آلمانی, کتاب های نایاب, کتاب شطرنج باز