دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زنان شیفته ؛ روانشناسی محبت بی تناسب

زنان شیفته

نویسنده: رابین نوروود
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: پیکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 ~ 1383 - دوره چاپ: 15 ~ 4

 

مروری بر کتاب

روانشناسی محبت بی تناسب

اگر شما هم درگیر همسری هستید که فکر و ذکرتان را به خود مشغول کرده ، بدانید که ریشه های این مشغله ذهنی به جای عشق هراس بوده است.زنانی که اضطرارگونه و بیش از حد تناسب محبت می کنند پر از هراس هستند ، هراس از تنها شدن ، هراس از اینکه کسی آنها را دوست نداشته باشد ، هراس از اینکه ارزشمند نباشند ، نادیده انگاشته شوند و فراموش گردند.

ما عشقمان را ارزانی مردها می کنیم به این امید که به پایان هراس برسیم.اما اگر محبت تولید محبت متقابل نکند به هراسمان اضافه می شود . وقتی با روشی که انتخاب کرده ایم به خواسته خود نمی رسیم بیشتر محبت میکنیم و گرفتارعشق بی تناسب می شویم....

 نوروود در پی‌ آگاه‌کردن زنانی است که به‌نام عشق، ارزش‌های خود را زیرپا می‌گذارند و به احساسات خود خدشه وارد می‌کنند. او اسم این دلدادگی را عشق بی‌تناسب نامیده است. اگر شما هم جزو زنانی هستید که درگیر یک عشق بی‌تناسب شده‌اید در این کتاب، فهرستی از اقدامات موردنیاز برای تغییر این وضعیت ارائه شده است. با آگاهی حاصل از این کتاب می‌توانید به زیربنای رفتار‌های خود پی ببرید و با این ابزارهای کاربردی، عشقی را به ‌زندگی خود بیاورید که شایسته‌ی آن هستید.

...عشقی که با تألم همراه باشد، عشق ناسالم است. وقتی بخش اعظم صحبت ما با دوستان نزدیکمان درباره کسی است که او را دوست داریم، وقتی به او، به مسائل، به افکار و به احساساتش بهای بیش از اندازه می‌دهیم، وقتی تقریباً همه‌ی جملاتمان را با نام «او» شروع می‌کنیم، عشق بی‌تناسب داریم و شیفته هستیم.وقتی از دمدمی‌مزاجی‌ها، از بدخلقیها، از بی‌تفاوتیها و از تحقیرکردنهایش بی‌تفاوت می‌گذریم، عشق بی‌تناسب داریم.

وقتی کتابهای روانشناسی خودیار می‌خوانیم و زیر همه عباراتی را که فکر می‌کنیم به «او» کمک می‌کند خط می‌کشیم، عشق بیش از اندازه می‌ورزیم.وقتی بسیاری از ویژگیها، ارزشها و رفتارهایش را نمی‌پسندیم و با این حال با آنها کنار می‌آییم و فرض را بر این می‌گذاریم که اگر بهتر از اینکه هستیم ظاهر شویم و اگر بیشتر محبت کنیم و خودمان را علاقه‌مند نشان دهیم می‌توانیم او را تغییر دهیم، شیفته بی‌جهت هستیم و عشق بی‌تناسب داریم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات