دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

راهنمای کامل تربیت کودک

راهنمای کامل تربیت کودک

نویسنده: الیزابت پنتلی
مترجم: اکرم قیطاسی
ناشر: صابرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 430
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1399 ~ 1385 - دوره چاپ: 24 ~ 6

 

مروری بر کتاب

کلیدهای تربیت کودک

تربیت کامل یعنی تربیت با برنامه. انجام این کار بر: کنش نه واکنش، دانش نه شانس، فکر کردن نه عصبانیت، عقل سلیم نه بی‌منطقی، استوار است. درست همان‌طور که «ازدواج کامل» به این معنا نیست که همسران، انسانهایی کامل هستند، منظور از تربیت کامل نیز این نیست که پدر یا مادر می‌تواند (حتی با تلاش زیاد) «کامل» باشد.

تربیت کامل «روندی» است که طی آن، والدین با تمام نقاط قوت و ضعف خود به عنوان یک انسان، نهایت تلاش خود را در تربیت فرزندانی توانا، مسئول و شاد، به‌کار می‌گیرند. این کتاب، فرهنگ ایده‌هاست و در واقع به شما الهام می‌دهد تا برای بسیاری از مسائل رفتاری یا انضباطی که در خانواده به وجود می‌آید، پاسخهای مناسبی بیابید. روشها و انتخابهای ارائه‌شده در این کتاب، به شما کمک می‌کنند تا در مورد پرورش فرزندانتان، مُدبر، عمیق و ژرف‌اندیش باشید. پرورش فرزند، کاری پیچیده است.

در برخی موارد، پدر، مادر یا مراقب کودک، می‌تواند از کمک یا ایده‌ای جدید استفاده کند. این کتاب، سرشار از ایده‌های مختلفی است که به شما در مورد مسائل روزمره ارتباطتان با فرزند خود کمک می‌کند. محتوای این کتاب، راه‌حلهایی کاربردی و منطقی است که زندگی شما را راحت‌تر می‌کند. در مورد هر مشکل یا مسئله‌ای که در زندگی جاری خود با آن روبه‌رو می‌شوید، می‌توانید نظراتی را در آن پیدا کنید.

کودکان، متفاوتند و والدین نیز با یکدیگر فرق دارند و به همین دلیل، هیچ راه‌حلی وجود ندارد که برای همه به طور یکسان مفید باشد. پیشنهاد می‌کنم راه‌حلها را مرور کرده و چند دقیقه‌ای به آنها فکر کنید. شما می‌توانید راه‌حلها را به گونه‌ای تغییر دهید که بهترین تناسب را با شرایط و وضعیت خانواده شما داشته باشند.

از امتحان کردن بیش از یک راه‌حل نترسید و تا آنجا پیش بروید که بهترین پاسخ را برای پرسش خود بیابید. به یاد داشته باشید نکاتی که در پی می‌آیند، هر نوع موقعیت پیش‌آمده بین شما و فرزندتان را بدون توجه به نوع راه‌حلی که برمی‌گزینید، قابل کنترل‌تر می‌کنند. من این نکات را «راهنمای کامل تربیت کودک» نامیده‌ام.

این کتاب مرجع، اعتماد به نفس و آرامشی را که در پرورش فرزندانتان نیاز دارید به شما می دهد و می توانید به جزء لاینفک زندگی خانواده شما تبدیل شود.الیزابت پنتلی پرسشنامه ای در مورد مشکلات رفتاری کودکان تهیه کرد و برای صدها پدر و مادر ارسال کرد.پاسخهای آنها باعث شد این کتاب مفیدترین و کاربردی ترین کتاب موجود در زمینه مسائل تربیتی شود.الیزابت پنتلی در سرار آمریکا برای والدین سخنرانی می کند و نویسنده کتاب همکاری کودکان است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات