دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دیپلماسی دیجیتالی

دیپلماسی دیجیتالی

نویسنده: محمود بیات
ناشر: وزارت امور خارجه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 162
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

پژوهشی در تحولات دیپلماسی معاصر

دیپلماسی دیجیتالی به عنوان نمونه‌ی دیپلماسی در هزاره‌ی سوم با اتکا به مدیریت آگاهی، مدیریت پایگاه‌های اطلاعاتی، گزارش‌دهی چندرسانه‌ای، ویدئو کنفرانس‌های چندجانبه و همکاری‌های جهانی از طریق اینترنت، مدلی است که پاسخ‌گوی نیازهای عصر جدید است.

از آن‌جایی که محیط بین‌الملل در پرتو اثرات بی‌سابقه و شگفت‌انگیز فن‌آوری‌های ارتباطات و اطلاعات دچار تحولات زیربنایی شده است، دیگر دیپلماسی کلاسیک مبتنی بر سیاست واقعی و قدرت سخت در آن کافی نبوده و ورود سیاست‌های جدیدی موسوم به سیاست دانشمدار به عرصه‌ی روابط جهانی، الزاما به کارگیری دیپلماسی دیجیتالی مبتنی بر قدرت نرم را در این محیط جدید به دنبال خواهد داشت".

هر فردی با هر خصیصه روانشناختی ، تعلقات اجتماعی و گرایشات سیاسی که وارد حرفه دیپلماسی شود نخستین تحول فکری او نگریستن به موضوعات و پدیده ها از منظر منافع ملی کشورش می باشد و در سرآغاز روابط دیپلماتیک میان کشورها نیز برخورداری از چنین حساسیتی اولین ملاک انتخاب یک فرد به عنوان فرستاده بشمار می آمد وهم اکنون نیز به قوت خود باقی است.


فهرست

فصل اول - آینده دیپلماسی
فصل دوم - مباحث نظری
فصل سوم - دیپلماسی و فناوری اطلاعات و ارتباطات
فصل چهارم - فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه روابط بین الملل
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات