دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دیوان شرقی گوته ، بهترین اشعار بایران ، بهترین اشعار لامارتین ؛ سه جلدی در یک مجلد

دیوان شرقی گوته ، بهترین اشعار بایران ، بهترین اشعار لامارتین ؛ سه جلدی در یک مجلد
درحال حاضر موجود نمی باشد
دیوان شرقی گوته ، بهترین اشعار بایران ، بهترین اشعار لامارتین ؛ سه جلدی در یک مجلد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 108222 - 8/6
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 175
0 ریال

دیوان شرقی گوته ، بهترین اشعار بایران ، بهترین اشعار لامارتین

نویسنده: گوته - بایران - لامارتین
مترجم: شجاع الدین شفا
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 512
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1343 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

مجموعه آثار تالیف و ترجمه شجاع الدین شفا

قطعات منتخبه از مغنی نامه، حافظ نامه، عشق نامه، ساقی نامه، زلیخا نامه، پارسی نامه، تیمور نامه، خلد نامه، تفکیر نامه، رنج نامه، حکمت نامه، مثل نامه.

...این خصایص عالی شاعران ایران ، تنها متعلق به آنان نیست بلکه می توان گفت اصولا همه افراد ملت ایران با ذوق نکته سنج، نکته دان و هوشمند... تاریخ گذشته و داستانهای ملی این کشوربه خوبی نشان می دهد که چگونه گاه شعر یا منحنی دلپذیر که فی البداهه گفته شده، خشم پادشاهی مقتدر را فرو نشانده و جان عده بسیاری را خریده است... ذوق و شوری که آفریننده واقعی شعر و هنر است در روح ملت ایران به حد اعلی وجود دارد...

دیوان شرقی گوته که یکی از عالی‌ترین آثار شعر و حکمت گوته یکی از بزرگ‌ترین آثار ادب آلمان و اروپا است، واقعا بیش از آن‌که متعلق به آلمان و اروپا باشد به ایران تعلق دارد، چه اگر حافظ شیراز نبود و با گوته با خواندن دیوان او، آن شوق و شیفتگی فراوان را نسبت به لسان‌الغیب ما پیدا نمی‌کرد، اگر حافظ، رفیق گوته در سفر به عالم شوق و صفا نمی‌شد، اگر گوته در آن دوره از عمر خود که مشتاقانه در جست‌وجوی دنیایی غیر از «دنیای مبتذل و تصنعی» بود با دیوان اشعار شاعر آسمانی ما آشنا نمی‌شد و در خلوت به روی خود نمی‌بست تا تنها با حافظ شیراز بنشیند و جرعه‌نوش جام حکمت او گردد مسلما «دیوان شرقی» نیز به وجود نمی‌آمد؛ در حقیقت، دیوان شرقی گوته یعنی بزرگ‌ترزین ارمغان ادبی اروپا به کشور حافظ، انعکاسی است از روح و فکر حافظ. گوته در این اثر جاودای خود، این حقیقت را چنان خوب نشان داده که به قول شیخ شیراز باید گفت: «دوران باخبر در حضورند و نزدیکان بی بصر، دور...»

در «دیوان شرقی» گوته بخوبی می‌توان دید که این مرد دنیا او را یکی از ارکان ادب جهان می‌داند و یک نویسنده معروف آلمانی، امیل لودویگ، مقام او را به قدری بالا می‌شمارد که می‌گوید:« گوته به تنهایی مظهر تمام تاریخ بشر و آئینه تمام نمای سیر تکاملی آن است» ، چگونه خود، با شوق تمام سر ارادت بر آستان حافظ شیراز نهاده، و گفته است: «ای حافظ، آرزوی من آن است که فقط مریدی از مریدان تو باشم!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات