دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دیار پارس ؛ مقالات فارس پژوهی

دیار پارس

نویسنده: جهانبخش ثواقب
ناشر: بنیاد فارس شناسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ مهر خورده است

 

مروری بر کتاب

مقالات فارس پژوهی

این کتاب برگرفته مقالات پراکنده ای است که دکتر ثواقب، دو دهه اخیر درباره ی فارس ودر مجلات مختلف (و بیش تر در فصلنامه فرهنگ فارس) به رشته تحریر درآورده است.دکتر صفی پور مدیر بنیاد فارس شناسی، در سخن نخست این کتاب، از اهمیت، عمق و کیفیت قاب و قالب مقاله در سال های اخیر سخن می گوید و ادامه می دهد: این رسانه به ظاهر کوتاه قامت(مقاله)، علاوه بر تسخیر مطبوعات و رسانه های مکتوب عمومی، به مهم ترین تحقیقات دانشگاهی نیز بدل شده است.

معاون مرکز اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در ادامه این سخن می افزاید: به همین دلیل است که نه کثرت مجلات دانشگاهی و پژوهشی کشورمان تعجب برانگیز خواهد بود و نه تکوین و تدوین کتبی که نتیجه ی هم نشینی مقالاتی مرتبط و هم سنخ اند. صفی پور در بخش دیگر سخن نخست کتابدیار پارس، انتشار این کتاب، که توانسته گامی را در جهت نشر منسجم پژوهش هایی از این دست به ویژه در حوزه فارس پژوهی بردارد، را افتخاری برای بنیاد فارس شناسی عنوان کرد.

دکتر ثواقب عضو هیت علمی دانشگاه لرستان نیز در مقدمه این کتاب، از توجه حکومتگران و اهالی شعر و ادب و عرفان به لحاظ پیشینه تمدنی و زادبوم انسانی دیرینه دیار فارس سخن می گوید و ادامه می دهد: هر جهانگردی که پا به این دیار گذاشته، زبان به تحسین آن گشوده و توصیف بسیار دلکشی از آن به دست داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات