دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

حضورستان ؛ متن کامل ؛ سلفون

حضورستان

نویسنده: محمد ابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: ارغوان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 545
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1377 ~ 1370 - دوره چاپ: 3 ~ 2

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

مصور

یک افسانه قدیمی لطیف داریم که میگوید: دو برادر کشاورز در یک کوهستان خوش آب و هوای دور . افتاده، زندگی می کردند. زندگیشان به خوشی می گذشت، نان بخور و نمیری داشتند، و تابع خشکسالی و آب سالی به نحوی ادامه زندگی می دادند. این دو برادر ، فصل بهاران، کنار جویباران به همراه یکدیگر آهنگ می نواختند، یکی نی میزد و دیگری آواز و شعرهای محلی می خواند، آنقدر دلکش و دلپذیر می نواختند که بنفشه های کوهی کنار جویبار از خواب سر بر می داشتند، و نرگس های معطر، پرهای زرد رنگی لطیف خود را از هم گشوده، متوجه آن صوتی می شدند که آهنگ نی و نوای دو برادر از آنجا می آمد، و با چشم حیرت، به آن دو…..

این کتاب، مجموعه ای از نوشته ها و مقالات تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و ادبی نویسنده است.کتاب با عکس های متعدد سیاه و سفید که مربوط به این نوشته هاست به چاپ رسیده است. بخش عمده ای از این مجموعه، به مقاله مفصلی با نام «افشارها در تاریخ و سیاست کرمان» اختصاص دارد.مقاله دیگری با عنوان «تمدن های آسیای مرکزی»، گشت و گذاری است در تاریخ، جغرافیا و فرهنگ مردم این منطقه.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات