دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاجیکان ، آریاییها و فلات ایران

تاجیکان ، آریاییها و فلات ایران
-10 %
تاجیکان ، آریاییها و فلات ایران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 164317 - 31/3
  • وزن: 0.60kg
225,000 ریال
250,000 ریال

تاجیکان ، آریاییها و فلات ایران

نویسنده: میرزا شکور زاده
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3


مروری بر کتاب

نمونه ادبیات تاجیک شاید نخستین کتابی بود که بعد از گذشت صد ها سال جدایی میان تاجیکان ایران مرکزی عبرت آمیزی از گلستان خاستگاه زبان پارسی به میهن شاعران جهان شمولی چون فردوسی سعدی و حافظ و ... رسانده و بوی جوی مولیان و یاد بخارا و یاران مهربان استاد نفیسی را به شوق آورد و وادار کرد تا به معرفی این کتاب پر ارزش دست یازند .

کتاب حاضر تکمله و کتاب دوم تاجیکان در مسیر تاریخ است و شامل چهارده مقاله از اندیشمندان صاحب‌نام روس و ایرانی و تاجیک و سمرقندی و بخارایی است. همه این مقالات حاوی تحلیل و بررسی عمیق علمی است. بخش دوم و اساسی کتاب سوگنامه بلخ و بخاراست و نگاهی است به تاریخ دو سه قرن اخیر و استبداد حاکمان وقت در تاجیکستان و مصائبی که بر قوم تاجیک رفته است؛ چندان‌که در این روزها یکنفر شاعر و نویسنده با استعداد فارسی-گوی باقی نمانده است!

در سمرقند قندِ ما شد زهر   در بخارا بخـار گردیدیم ...

این بخش نشان می‌دهد که هنوز مسئله نقض حقوق مردم تاجیک در جمهوری ازبکستان و مبارزه بی رحمانه علیه زبان و فرهنگ آنان در وطن تاریخی قوم تاجیک ادامه دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات