دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ایران و جهانی پرتلاطم ؛ خاطراتی از دوران خدمت در وزارت امورخارجه

ایران و جهانی پرتلاطم

نویسنده: فریدون زندفرد
ناشر: شیرازه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 269
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

مصور

خاطراتی از دوران خدمت در وزارت امورخارجه ۱۳۵۹-۱۳۲۶

ایران و جهانی پرتلاطم، خاطرات یکی از چهره‌های دست‌اندرکار توسعۀ مناسبات سیاسی و اقتصادی ایران با اکثر کشورهای همسایه در فاصلۀ سال‌های دهۀ 1330 تا 1350 است همراه با مروری بر گوشه‌هایی از تجارب ایران در سازمان ملل، چون اعادۀ حاکمیت کشور بر جزایر ایرانی خلیج فارس و مناسبات ایران با کشورهایی چون کویت، پاکستان و عراق.

فریدون زندفر از مقامات عالی رتبه و سفرای سابق وزارت امور خارجه در سال ۱۳۰۴ در تهران متولد شد.وی دوره لیسانس را در دانشکده حقوق دانشگاه تهران گذراند و درجات فوق لیسانس و دکترا در رشته علوم سیاسی را از دانشگاه نیویورک در ایالات متحده آمریکا کسب نمود.مرحوم زندفر در سال ۱۳۲۶ خدمت در رشته سیاسی وزارت امور خارجه را آغاز کرد و پس از ۱۶ سال و طی مشاغل و مدارج گوناگون، به مقام سفارت در کویت، پاکستان و عراق نیز نایل آمد.

تاکید و توجه بر توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی با اکثر کشورهای همسایه که از برخی جهات با دشواری های خاص خود نیز توام بود یکی از ویژگی های تاریخ دیپلماسی ایران در فاصله سال های دهه 1330 تا 1350 است . ایران و جهانی پرتلاطم ، خاطرات یکی از چهره های دست اندرکار این تغییر و تحول با مروری برگوشه هایی از تجارب ایران در سازمان ملل ، مواردی چون اعاده حاکمیت کشور بر جزایر ایرانی خلیج فارس و مناسبات ایران با کشورهایی چون کویت ، پاکستان و عراق را مدنظر دارد .


فهرست 

• سال های نخست 1328-1326
• ماموریت در سازمان ملل متحد 1334-1329
• اداره امور اقتصادی 1334-1336
• ماموریت دوم در سازمان ملل متحد 1342-
1336 • هفت سال اقامت در تهران 1350-1343 و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات