دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ایدئولوژی

ایدئولوژی

نویسنده: جان پتروف پلامناتز
مترجم: عزت الله فولادوند
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 194
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

آنچه عمدتا وی را به ورود به بحث اید‌ئولوژی برانگیخته، توجه به این اصل بوده است که ممکن نیست از مفهوم ایدئولوژی چشم بپوشیم، هر چند به نام دیگری از آن استفاده کنیم. از سوی دیگر اگر هر اید‌ئولوژی را نشانه اختصاری یا برچسبی برای سلسله‌ای از اعتقادها بدانیم که با سایر اعتقادهای همجنس خود برخی مشترکات دارد و در عین حال پاره‌ای ویژگی‌های منحصر به فرد، به عقیده نویسنده استفاده از بعضی برچسب‌ها به جای برچسب‌های دیگر در موقع خاص، استفاده‌کنندگان را محدود به قسمت خاصی از تصمیمات به جای دیگر تصمیم‌ها می‌کند.

از مفاهیمی که در اندیشه‌ها وگفتارهای سیاسی بسیار به کار می رود ولی معمولا کمتر کسی به معنای دقیق آن توجه دارد، و همین امر باعث چه بسیار بدفهمی‌ها وکژفهمی‌ها بوده است، واژه یا مفهوم ایده‌ئولوژی است. کتاب حاضر، که با نثری روان و روشن به دست یکی از برجسته‌ترین استادان فن به رشته‌ی تحریر درآمده است، بی‌شک برای هر کسی که به شناخت معنای ایده‌ئولوژی و حدود و دامنه و کاربرد ان در علم سیاست و اندیشه و کردار سیاسی علاقه‌مند باشد، فرصتی بدیع و مناسب فراهم می‌کند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات