دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اقبال ناممکن ؛ سلفون

اقبال ناممکن

نویسنده: احسان نراقی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب 

من به طور رسمی مشاور فرهنگی شاه نبودم، با فرح در ارتباط بودم ، به عنوان عضو هیئت مدیره و هیئت اجرایی بنیاد فرح،با او پیرامون مسائل مهم فرهنگی و ارتقاء سطح کیفی سینمایی ایران، گاه بحث می‌کردم. فرح اصرار می‌کرد تا شاه مرا به تنهایی ببینند و درباره موضوعات مبتلا به مملکت از من مشاوره بگیرند، اما شاه مایل به دیدن من نبود ،چرا که از دور با من آشنا بود و در جلسات مشاوره جمعی، سخنان انتقادی من را شنیده بود.

اولین بار هویدا مرا برای انقلاب اداری و فهمیدن علت نارضایتی مردم به جلسه‌ای مشاوره‌ای در حضور شاه به کاخ صاحبقرانیه دعوت کرد که قرار بود شورایی هم برای انقلاب اداری تشکیل شود. من در این نوع جلسات که شاه هم حضور داشت،همیشه بدون ملاحظه وارد بحث می شدم که خوشایند شاه نبود . من هرگز شاه را تا قبل از واقعه 17 شهریور 1357 به گونه انفرادی ملاقات نکرده بودم.....

مطالب کتاب اقبال ناممکن در پاسخ به ضروررت های فرهنگی .اجتماعی. سیاسی روزگار ما در ایران و جهان امده است. همچنین حاوی بررسی نقادانه احان نراقی در حوزه تاریخ معاصر در وجوه گوناگونش است.از انقلاب مشروطیت نهضت ملی شدن نفت.مصدق و کودتا.انقلاب اسلامی و دوران اصلاحات را نیز در بر میگیرد.

تفاوت دیدگاه نویسنده کتاب اقبال ناممکن با معاصرانش در دید جهانشمول احسان نراقی به وقایع تاریخی است.در یک کلام بازنگری تاریخ معاصر و فرهنگ ایران در دوره اخیر از جمله با مقالات و مصاحبه های دکتر نراقی درباره ازادی.قدرت.سنت.تجدد و حقوق بشر اغاز می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات