دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

از مصاحبت آفتاب ؛ زندگی و شعر سهراب سپهری ؛ زرکوب

از مصاحبت آفتاب

نویسنده: کامیار عابدی
ناشر: ثالث - یوشیج
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 580
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ : 4

 

مروری بر کتاب

زندگی و شعر سهراب سپهری به همراه کتابشناسی کامل سپهری

این کتاب حاوی ۳۶ شعر است که در هشت کتاب سهراب به چاپ نرسیده، هشت بخش عمده دارد که نگاهی به زندگی، در قلم زمان و روزگار شاعر برخی از بخش های این کتاب است . در بخش دیگری از این کتاب، عابدی مولف اثر اندیشه در شعر سهراب را مورد بررسی قرار داده است. در بخش " آغاز اندیشه "، شعر" مرگ رنگ "، در بخش " برزخ اندیشه "، شعر های " شرق اندوه " و " آوار آفتاب "، در بخش " بهشت اندیشه " شعرهای " صدای پای آب " ، " مسافر " و " حجم سبز " و در بخش " فرجام اندیشه " شعر " ما هیچ ما نگاه " را مورد نقد قرار داده است .

بخش‌های تحلیلی و انتقادی کتاب "از مصاحبت آفتاب" تالیف "کامیار عابدی"، دو جنبه ارزشمند دیگر است که این اثر را قابل تامل و مفید کرده است. در بخش تحلیلی کتاب، مولف مسیر اندیشه و سیر معنوی شعر سهراب را از آغاز تا پایان می کاود و چگونگی شکل‌گیری نظام فکری منسجم او را به تصویر می کشد. قسمت انتقادی اما به دو اثری که توسط دو تن از ادیبان برجسته‌ی ایرانی، پیرامون سهراب سپهری منتشر شده می‌پردازد. در این بخش "کامیار عابدی" با نگاه به کتاب‌‌هایی از "سیروس شمیسا" و "صالح حسینی"، آثار این دو را به شکلی منطقی نقد می‌کند. در خاتمه‌ی اثر نیز کتابشناسی کاملی در مورد سپهری ارائه شده که به آثاری که توسط او یا درباره او نوشته شده و در مطبوعات و یا به صورت کتاب مستقل منتشر شده است، اشاره دارد.

در بخش سوم از این کتاب ، ۳۶ قطعه شعر از سروده های سپهری که پیش از این در " هشت کتاب " وی منتشر نشده به همراه چند شعر از شاعران معاصر در رثای سهراب سپهری و ترجمه وی از اشعار دیگران چاپ شده است . در بخش دیگر ، کتابشناسی سهراب سپهری به همت مرحوم کریم امامی و ترجمه شعر های وی به زبان های آلمانی ، اسپانیائی ، انگلیسی ، ایتالیائی ، ترکی استانبولی ، لهستانی ، عربی و فرانسوی درج شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات