دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نیروهای فوق طبیعی

نیروهای فوق طبیعی
درحال حاضر موجود نمی باشد

نیروهای فوق طبیعی

نویسنده: لایال واتسون
مترجم: فرخ سیف بهزاد
ناشر: درسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 488
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 1165

 

مروری بر کتاب 
کتابی که پیش رودارید درباره فوق طبیعت به رشته تحریر در آمده و یکی از کتاب های علمی ناب در اینگونه مسائل است. با مطالعه مباحث 9 گانه کتاب که به گونه ای خاص در چهار بخش فراهم آمده ، ملاحظه خواهید کرد که در مطالعه اینگونه مسائل جانب احتیاط را به طور کامل رعایت کرده است ودر مواردی که بعضی مسائل از طریق علمی وبا ابزار مکانیکی قابل بررسی نیست صادقانه آن را بیان داشته است.

نویسنده، در این کتاب به مسائل فوق طبیعت که در جهان اتفاق افتاده و می‌افتد، از لحاظ علمی، مطالعه کرده و بعضی از آنها را نیز از لحاظ علم تجربی فاقد راه حل می داند. تاثیرات خورشید، ماه و سیارات بر انسان، امواج مغزی، تله‌پاتی، دورجابه‌جایی، هاله تابان، اشباح جنجال‌گر و... از جمله موضوعاتی است که نویسنده در این کتاب بدان پرداخته‌است. 

....پنجاه سال قبل ، طبیعی دانان تا همین اندازه مشاهده کرده بودند که خفاش پروانه ی کرم های شب تاب را شکار می کند . بعد از آن کشف شد که خفاش اصواتی تولید می کند که برای گوش بشر غیر قابل تشخیص است و از انعکاس این اصوات برای یافتن محل شکار استفاده می کند. حال معلوم شده‌است که در پروانه‌ها نیز، گوش‌هایی مختص شنیدن همین اصوات به وجود آمده است. برای مقابله با این امتیاز ، خفاش مسیر پرواز نامشخصی اختیار می کند تا پروانه ها را گیج کند ، و پروانه ها نیز به نوبه ی خود دارای یک وسیله ی ردیابی مافوق صوت شده اند که حتی این حرکت نامشخص خفاش را نیز تشخیص می دهند. با وجود این هنوز خفاش قادرست که این پروانه ها را شکار کند. زمان بیشتری لازم است تا محققان بتوانند گام بعدی را در این بازی متداوم طبیعت کشف کنند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات