دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مدی تیشن ؛ طریقت باطنی

مدی تیشن ؛ طریقت باطنی

نویسنده: نائومی‌ هامفری
مترجم: رضا جمالیان
ناشر: درسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 296
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 6

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه کتاب بر اثر فشار تاب مختصری برداشته است

 

مروری بر کتاب

نائومی هامفری در این کتاب با مطالب روشن و تمرین‌های به دقت انتخاب شده این امکان را فراهم آورده است تا خواننده بتواند از مدی‌تیشن به عنوان قدرت نیرومندی برای پیشرفت‌های فردی استفاده کند.

نویسنده خود بیش از ده سال این روش‌‌ها را برای درمان بیماری‌‌های روانی و احساسی به کار برده است او در این اثر به تعالیم و روش‌هایی اشاره کرده که فراگیری و انجام آنها ساده است. شما نیز می‌توانید این روش‌‌ها را فرا بگیرید و از آنها در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

مدیتیشن به معنای متمرکز کردن ذهن است. این تمرکز میتواند بر روی یک صدا، عبارت یا دعا، شئ، تصویر، آگاهی از خویشتن، نحوه تنفس، فرائض دینی و... صورت گیرد. هدف از این کار آگاهی از لحظه حال، رسیدن به آرامش، و کاهش استرس است. مدیتیشن موجب ارتقای شخصیت و رشد روحانی و معنوی می شود.

مدیتیشن می تواند به آرامش افراد در استرس، به حفظ سلامتی و به بهبودی بیماران کمک کند .کسانی که مدیتیشن را به صورت مرتب انجام می دهند، هم کمتر دچار اضطراب و افسردگی می شوند و هم شادمانی و رضایت بیشتری از زندگی دارند.تکنیکی که به انسان کمک می‌کند تا ضمن آنکه سلامت جسمی خود را بهبود بخشد،  به خلاقیت درون  و فرزانگی برسد. توان انجام مراقبه به اعتقاد سرنوشت،  مذهب،  توان درک  یا مهارت شخص بستگی ندارد و صرفاً به ظرفیت ذاتی انسان وابسته است.

ظرفیتی که هر نوآموز را توانمند می‌سازد  تا برای نخستین بار با موفقیت  به مراقبه  بپردازد. شخص آموزش ‌گیرنده می‌بایست  در مرحله نخست قدری به خود‌شناسی  و قدرت روح و روان دست یابد. تعلق و وابستگی به جسمانیت و عادت کردن به آن، دلیل بسیاری از مشکلات  روحی یا حتی از دست دادن  لذت‌های  بی‌نهایتی است که خداوند امکان تجربه آن را به بشر داده است لذا اولین مرحله و اولین گام در رسیدن به عالم آرامش و در واقع رسیدن به او،‌‌ رها شدن از جسم و قطع تعلقات است.

فهرست 

با استفاده از این مجموعه و تمرکز روی تصاویر مربوطه می توان :

• نیروی عظیم درون را در تمامی ابعاد زندگی جاری ساخت 
• جهان معنا را شناخت
• مواهب فیزیکی را شناخت 
• در کار ایجاد انگیزه کرد 
• روابط با دیگران و تمایلات جنسی را تقویت نمود 
• قدرت التیام آلام را افزایش داد 
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات