دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ریاضیات گسسته و کاربردها

ریاضیات گسسته  و کاربردها

نویسنده: علیرضا غفاری حدیقه - مگردیچ تومانیان
ناشر: دانشگاه امام حسین(ع)
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 384
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

هنر مدل سازی  و روش‌های حل مساله در زندگی روزمره  همه افراد نه تنها به عنوان یک سرگرمی بلکه به عنوان یک ضرورت مطرح است. ریاضیات گسسته  نه تنها یک ضرورت بلکه یک تفریح است برای آنان که به علم و کاربردهای روزمره آن علاقمند هستند. ریاضیات گسسته ریاضیات زندگی روزمره ماست و باعث شده است تا این شاخه از ریاضیات سریعا رشد کرده و توسعه یابد و دلیلی واضح بر افزایش محبوبیت آن در میان سایر رشته‌های علوم است.

 در این شاخه از ریاضیات،  روش‌های برهان و استدالال ریاضی را یاد گرفته  ونحوه  برخورد با مسایل روزمره  و روشهای مختلف حل آنها را می‌آموزیم. ریاضیات گسسته طیف وسیعی از مطالب را شامل می شود. متداول ترین مطالب عبارتند از روش‌های  استدلال و نظریه مجموعه‌ها،  اصول شمارش، نظریه گراف، ، جبر بول، نظریه  اعداد ، بسیاری از مفاهیم دیگر. روش‌های مختلفی که در سایر شاخه‌های علوم مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک، زمین شناسی، جنگل‌داری، علوم فنی و مهندسی  از مفاهیم ریاضیات گسسته به وفور استفاده می‌کنند. بهینه‌سازی در شبکه‌ها پایه در نظریه گراف دارند. مفاهیمی که در ریاضیات گسسته وجود دارند مستقیماً در علوم  رایانه  و فناوری اطلاعات قابل استفاده هستند.
 امید است این کتاب، در عین سادگی و بدون نیاز به پیش‌نیازهای پیشرفته ریاضیات، دانشجویان تمامی رشته‌ها مخصوصاً علوم ریاضی و علوم رایانه و فناوری اطلاعات را با عصاره ریاضیات گسسته آشنا کرده و  ابزاری برای آشتی با ریاضیات  شده و انگیزه آنان را در یادگیری ریاضی و کاربردهای آن افزایش دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات