دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کوه سمل

کوه سمل

نویسنده: ایوان کاکوویچ
مترجم: ویلسان بت منصور
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مبارزه آشوری ها برای آزاد زیستن در سرزمین باستانی خود ، بت نهرین

در یک روز روشن - که در جنوب کالیفرنیا غیر معمول نیست - می توان از فراز آن ساختمانهای بلند دور لس آنجلس را دید و پراکندگی وسعت هالی وود را بررسی کرد ....
« عهدی بسته شد ، عهدی وفا شد .» اسمش سونیا است . این روی سنگ قبری سفید و باریک نوشته شده که معرف آرامگاه اوست . در ظاهر، به نظر می رسد این فقط یک نشانه ساده در میان دهها هزار نشانه دیگر است که این سراشیبی ساکت و سبز و پوشیده از چمن در تپه های لس آنجلس را که به عنوان پارک یادبود فارست لاون شناخته شد ، اشغال کرده است.

این کتاب در قالب داستان تاریخی، شرحی از زندگی، آداب و رسوم آشوریان، و تلاش آن‌ها برای حفظ تمدن و فرهنگ تاریخی آن‌هاست نویسنده در قالب داستان سعی دارد رابطه‌ی آشوریان را با دیگر گروه‌های قومی همسایه، یعنی کردها، ارامنه، اعراب و ترک‌ها نشان دهد.

او از زبان قهرمان‌های مختلف داستان، این رابطه را تبیین می‌کند و از این رهگذر، از سیاست‌های استعمارگران برای به هم ریختن رابطه‌ی تاریخی میان اقوام یاد شده، و ایجاد نظمی جدید در خاورمیانه پرده برمی‌دارد. در کتاب، در عین حال، ماجرایی عاشقانه نیز توصیف می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات