دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پرندگان مرده

پرندگان مرده

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
مترجم: احمد گلشیری
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 436
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه بیرونی کتاب خاک گرفتگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

مجموعه داستان کوتاه

قطار در دل صخره های شنی از تونل لرزان بیرون آمد و راه مزارع همانند و درندشت را در پیش گرفت. هوا مرطوبی شد و دیگر از نسیم دریا خبری نبود. هوای دم کرده از پنجره به درون واگن وزید. توی جاده باریک حاشیه راه آهن، تعدادی گاری ، انباشته از خوشه های سبز موز که گاو آنها را می کشید، دیده می شد.

آن سوی جاده ، توی زمینهای بایر، اینجا و آنجا دفترهای کار ، مجهز به بادبزن برقی ، ساختمانهای آجری و خانه هایی بود که توی مهتابی آنها صندلی و میز سفید کوچک چیده بودند. ساعت بازده صبح بود اما گرما هنوز شدت پیدا نکرده بود.
زن گفت : بهتره پنجره رو ببندی ، موهات از دوده سیاه…..

داستان‌ها اغلب به سبک رئالیسم جادویی نوشته شده‌اند و ریشه اغلب آن‌ها را می‌توان در رمان «صد سال تنهایی» این نویسنده بزرگ یافت. مکان‌ها و شخصیت‌های این داستان‌ها تکراری و آشنا هستند و مارکز در داستان‌هایی کوتاه به بزرگنمایی بخش‌های کوچکی از رمان «صد سال تنهایی» می‌پردازد.

وقایع داستان «قدیس» در شهر رم روی می‌دهد. شخصیت اول این داستان، مارگاریتو، اهل روستایی کوچک است اما به شهر رم سفر کرده تا ثابت کند دختر مرحومش یک قدیس بوده. همسر مارگاریتو به فاصله کمی بعد از متولد شدن دخترشان از دنیا می‌رود و دخترش نیز حدود هفت سال می‌تواند زندگی را تجربه کند.


فهرست

قدیس
شکل دیگر مرگ
پرندگان مرده
زیباترین غریق جهان
سومین تسلیم
زیبای خفته در هواپیما
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات