دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ویتگنشتاین

ویتگنشتاین 

نویسنده: دیوید پیرس
مترجم: نصرالله زنگویی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 199
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ برخی سطور حدود 30 صفحه کتاب با مداد علامت گذاری شده

 

مروری بر کتاب

فلسفۀ لودویگ یوزف یوهان ویتگنشتاین (1951 - 1889 م.) دستاورد شگفت انگیز نبوغی است که از جهات مختلف با آثار معاصران و اسلافش متفاوت است. مهم ترین نکته دربارۀ فلسفۀ او آن است که او دو فلسفۀ مختلف به وجود آورد: یکی در رسالۀ منطقی  فلسفی (1921 م.) و دیگری در تحقیقات فلسفی ( 1953 م.) رگه های زیادی هستند که عقاید نخست و بعدی او را به هم پیوند می دهند ولی اختلافات میان آن ها چندان است که زندگی فکری او را می توان به دو دوره تقسیم کرد.

اندکی پس از آغاز قرن بیستم، فلسفه دیگر مطالعۀ مستقیم اندیشه ها و عقاید نبود، بلکه تقریباً مطالعۀ آن ها به میانجیگری «زبان » بود. ویتگنشتاین این روش جدید را دنبال کرد و کمک بزرگی هم به آن، مخصوصاً در دورۀ دوم فلسفی اش، کرد. او همواره دل مشغول پرسش هایی از این دست بود که: فلسفه چیست و چه باید باشد و چگونه باید انجام شود. فلسفۀ او را نه فقط از لحاظ تغییرات میان آموزۀ دورۀ نخست و دورۀ دوم او، بلکه از جهت تغییرات در روش نیز باید بررسی کرد و دیوید پیرس در این کتاب چنین کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات