دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

واژه های نورانی

واژه های نورانی
درحال حاضر موجود نمی باشد

واژه های نورانی

نویسنده: بدیع الزمان سعید نورسی
ناشر: احسان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

بدیع‏الزمان شیخ سعید نورسی، متفکری بزرگ، مجددی مخلص و عالمی معتقد، متأسفانه آنگونه که شایسته است در کشور ما شناخته نشده است، و این می‌طلبد که اهل فکر و قلم تلاشی وافر در شناساندن این شخصیت بی‌نظیر که به حق یکی از مصلحان مسلمان است از خود نشان دهند.

نورسی با وجود تحصیل در مدارس سنتی از آشنایی با علوم جدید باز نماند و در عین اهتمام به دستاوردهای مدرنیته از تلاش برای تقویت ایمان و باورهای قلبی لحظه‌ای باز نایستاد، او در عین دعوت به تدّبر و تفکر در پدیده‌های هستی، تعمق در گوهر دین و حقایق آن را فراموش نکرد، طبیعت مرحله‌گذار را درک کرد و قیدهای جهل، فقر، بی‌عدالتی و استبداد را که بر پای امت اسلامی سنگینی می‏کردند به خوبی می‌شناخت، او تلاش‏های وافری را برای گشودن این قیدها به کار بست و نوید گشودن افق‏های جدید را برای بشریت به طور عام و مسلمین به طور خاص داد.

امید است برگردان این کتاب فضای جامعه ما را معطر گرداند و خوانندگان عزیز با مطالعه این سخنان از نزدیک با افکار و اندیشه‌های این متفکر بزرگ که در کشور ما ناشناخته مانده است بهتر آشنا شوند. این برگردان قطره‌ای است از دریای افکار نورسی و مقدمه‌ای است برای ورود به دژ استوار افکار این متفکر بزرگ که امید است مقبول نظر باشد و علاقه‌مندان را سودمند افتد....

خوشبختی جوامع مختلف و پیشرفت آنها همیشه مدیون کسانی بوده که دل هایشان روشن از نور ایمان و اخلاص بوده است. نورسی هم در این راستا این شیوه را برگزید ٬ چون تا ایمان در قلبی مستقر نشود امکان تحول آن وجود ندارد.

جملات حکیمانه و ماندگار نورسی سرشار از ایمان و حکمت اند و تفکر در معانی و مفاهیم آن یقینا برای خوانندگان مفید خواهد بود.نظر به مشغولیت های فراوان و عدم امکان مطالعه همه آثار استاد نورسی دکتر سعید زیباری ٬ اقدام به گل چینی از سخنان بدیع الزمان نموده که اینجانب نیز برای آشنایی بیشتر هموطنان آنها را به فارسی برگرداندم.

...کسانی که دل‏هایشان مملو از کینه و دشمنی برادران مسلمانشان می‌باشد قبل از اینکه به برادرانشان ظلم ‌کنند به خود ظلم می‏کنند و عملاً از حدود رحمت الهی تجاوز می‌کنند، چون به سبب کینه‌توزی و دشمنی خود را در عذاب دردناک گرفتار کرده اند و هرگاه دشمنش از نعمتی بهره مند شد به شدت رنج می‌برد و از حسادت به شدت درد می‌کشد، دشمنی ناشی از حسادت نتیجه‌اش عذاب دردناک است زیرا درد حسود دردناکتر از شخص محسود است چون حسود را به وسیله شعله‌اش می‌سوزاند. "

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات