دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مادام بواری

مادام بواری

نویسنده: گوستاو فلوبر
مترجم: محمد قاضی , رضا عقیلی
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 404
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : در حد نو _ نو
 

مروری بر کتاب

مادام بواری نخستین اثر گوستاو فلوبر ، نویسنده نامدار فرانسوی است که به عنوان یکی از برجسته‌ترین آثار او به شمار می‌آید.

فلوبر بعد از نوشتن اثری به نام وسوسه سن آنتوان از دوستان منتقد خود ، ماکسیم دوکان و لویی بونه دعوت کرد تا داستان را برای آنها بخواند ، ولی آن دو داستان را اثر بدی برشمردند و به او پیشنهاد کردند که داستان دیگری درباره دلونه از آشنایان آنها ، بنویسد.

بر این اساس ، فلوبر شروع به نوشتن داستان مادام بواری کرد و سعی کرد که داستان بر اساس شخصیت‌های واقعی بنویسد و با استفاده از مشاهدات و ذهن خود وقایع را در طول داستان گسترده کند. برای مثال اما بوواری همسر دلونه است. نگارش مادام بوواری از سپتامبر ۱۸۵۱ تا آوریل ۱۸۵۶ به مدت پنچ سال در کرواسه طول کشید. در این مدت فلوبر روزانه بیش از چند خط نمی‌نوشت و مرتب مشغول ویرایش نوشته‌های پیشین بود و هر آنچه را که بر کاغذ می‌آورده‌است با صدای بلند برای خود می‌خواند.

او برای غنا بخشیدن به داستان علاوه بر بیان داستان اصلی ، به بیان چند خاطره و چگونگی ارتباطش با لوییز کوله پرداخته است. او که بسیار با شخصیت مادام بوواری هم‌ذات‌پنداری می‌کرده‌است ، در نامه‌ای گفته‌است که هنگام نوشتن صحنه سم‌خوردن اما بواری ، مزه آرسنیک را در دهان خود احساس می‌کرده‌است.

این کتاب دریایی از مشاهدات و مطالعات دقیق روانکاوی است که به صورتی فشرده و به سبکی که در آن با شکوه و زیبا و ساده و بی پیرایه است به رشته تحریر در آمده است .

رئالیسم فلوبر در این اثر گیرا فقط یک گرده برداری ساده از ظواهر سطحی نیست بلکه او در خصوصیات قهرمانان داستان خود به قدری دقیق مطالعه کرده است که همه ایشان با وجود ابتذال و حقارت ذاتی کاملا مشخص و ممتاز جلوه می کنند .خلق شخصیت مادام بواری بدون شک یکی از عالی ترین موفقیت های فلوبر است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات