دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قلعه و برف

قلعه و برف

نویسنده: امانوئل روبلس
مترجم: ابراهیم صدقیانی
ناشر: روزبهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 158
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ صفحه اول و آخر کتاب با خودکار خط کشی شده

 

مروری بر کتاب

سلول روزنه ای به بیرون نداشت نوری گرفته از سوراخ در به درون می تراوید و آنچنان ضعیف بود که هر زندانی فقط قیافه پهلو دستی خود را می توانست تشخیص بدهد ...

امانوئل روبلس در چهارم ماه مه ۱۹۱۴ میلادی در شهر اوران در الجزایر به دنیا آمد. اولین اثر خود را در سال ۱۹۳۸ در شهر الجزیره که قسمت مهمی از عمر خود را در آن گذراند منتشر کرد. روبلس بعدها به پاریس رفت و تا آخر عمر در فرانسه به سر برد. آثار مهم او شامل چند رمان است که مهم‌‌‌ترین آن‌‌ها عبارتند از:«آتشفشان وزوو»، «دشنه‌‌‌ها» «بلندی شهر» و «این سپیده دم است» که لوئیس بونوئل کارگردان مشهور اسپانیایی از روی آن فیلمی به همین نام ساخت و نویسنده‌‌اش را به شهرت رسانید.

روبلس داستان‌‌‌های کوتاه نیز نوشت و بالاخره به دنیای تئاتر روی آورد. او با نوشتن نمایش‌‌نامه‌‌هایی مانند «مونسرا» ، «حقیقت خاموش است» و «دفاع از یک یاغی» خود را به عنوان یک نمایش‌‌‌‌نامه نویس موفق شناساند. امانوئل روبلس که عضو آدکامی گونکور فرانسه بود در ۲۲ فوریه ۱۹۹۵ میلادی در سن ۸۱ سالگی در پاریس چشم از جهان فرو بست. نام امانوئل روبلس در حافظه ادبی و نمایشی این دیار نام چندان شناخته‌‌‌شده‌‌‌‌ای نیست و آن چه که از کارنامه ادبی و هنری او ترجمه شده از دو یا سه اثر فراتر نمی‌رود.

اما به یمن همین چند اثر معدود می‌‌توان چهره نویسنده‌‌‌ای توانمند را باز شناخت که توجه به ذات و طبیعت انسان و پرداختن به هستی واقعی بشر عمده‌‌‌‌ترین نگرش او محسوب می شودکه آن را در ساختار‌‌‌های ادبی و دراماتیکی آثارش شکل داده و قوام ‌‌‌بخشده است. از این جهت نام امانوئل روبلس را می‌توان در کنار نویسندگانی نظیر «اثول فوگارد» و «امه سزر» قرار داد که هر یک به نوعی و با توجه به موقیعت‌‌‌ها و حقایقی که پیرامون آن‌ها را فرا گرفته‌بود و از طریق گذراندن و جاری نمودن واقعیت های تلخ زمانه در بسترهای هنری و ذهنی خود به خلق آثاری درخشان در حیطه ادبیات نمایشی مقاومت، پرداختند که بعدها هریک از این آثار به مستندان تاریخی زمانه خود بدل گشتند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات