دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرهنگ اصطلاحات فلسفه ؛ انگلیسی / فارسی

فرهنگ اصطلاحات فلسفه  

نویسنده: پرویز بابایی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ لبه روکش کتاب سائیدگی دارد

 

مروری بر کتاب 

انگلیسی - فارسی

فرهنگ اصطلاحات فلسفه، برابرهای فارسی اصطلاحات اروپایی به ویژه انگلیسی است. فرهنگ حاضر حاوی واژه‌ها و اصطلاحات منحصرا فلسفی است و به واژه‌های روانشناسی و علوم دیگر نیز تا حدی كه ارتباط مستقیمی با فلسفه داشته باشد، پرداخته و با بهره‌گیری از سه فرهنگ فلسفه به زبان انگلیسی، واژه‌ها و اصطلاحات تازه‌ای به واژگان موجود افزوده و نیز اصطلاحات و نظریه‌های مهم را برای استفاده علاقه‌مندان غیرمتخصص به اختصار شرح و توضیح می‌دهد.

با بهره‌گیرى از سه فرهنگ فلسفه به زبان انگلیسى، واژه‌ها و اصطلاحات تازه‌اى به واژگان موجود افزوده و نیز اصطلاحات و نظریه‌هاى مهم را براى استفاده علاقه‌مندان غیرمتخصّص فلسفه به اختصار شرح و توضیح داده است.

برابرگذارى فارسى واژه‌ها و اصطلاحات فلسفه از زبانهاى اروپایى، بویژه شیوه پسندیده تدوین آنها به صورت واژه‌نامه‌ها براى استفاده فلسفه‌پژوهان، با کوشش ذکاءِالملک فروغى آغاز شد و با همت مترجمان فرزانه‌اى همچون احمد آرام، امیر حسین آریان‌پور، عبدالحسین آذرنگ، داریوش آشورى، میرشمس‌الدین ادیب سلطانى، امیر جلال‌الدین اعلم، سهیل محسن افنان، منوچهر بزرگمهر، احمد بیرشک، باقر پرهام، نصرالله پورجوادى، رضا داورى، نجف دریابندرى، على‌مراد داوودى، عباس زریاب‌خویى، غلامعلى حدادعادل، انور خامه‌اى، شرف‌الدین خراسانى، بهاءِالدین خرمشاهى، محمد خوانسارى، عبدالکریم سروش، احمد سمیعى گیلانى، حمید عنایت، احسان طبرى، عزت‌الله فولادوند، محمدحسن لطفى، اسدالله مبشرى، جلال‌الدین مجتبوى، کریم مجتهدى، فریبرز مجیدى، شادروان غلامحسین مصاحب، میرعبدالحسین نقیب‌زاده، ناصر وثوقى و محمود هومن ادامه یافته است.

کار ستایش‌انگیز میرشمس‌الدین ادیب سلطانى، زبانشناسِ فلسفه‌دان شایسته، در برگردان فارسى «جُستارهاى فلسفى» راسل و «سنجش خردناب» اثر سترک کانت و تدوین واژه‌نامه‌هاى پیوست براستى ادامه کار فروغى در سطح عالى‌تر به شمار مى‌آید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات