دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فردوسی ؛ رمان تاریخی ؛ متن کامل

فردوسی

نویسنده: ساتم الغ زاده
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 460
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه جلد کتاب رد تاخوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

رمان تاریخی

آنچه در این کتاب آمده است بخشی رخدادهای واقعی است که در زندگی استاد فرزانه توس رخ نموده است و بخشی پرواز خیال نویسنده در فضای فرهنگی و اجتماعی هزار سال پیش ایران زمین، و در این پرواز خیال چه بسا نکته ها باشد که با آرا و اندیشه و سنت های فرهنگی امروز ما همخوان و همراه نیست؛ اما این موارد یکسره با سنت فرهنگی ما بیگانه هم نیست و مشابه آن را در جای جای تاریخ می توان مشاهده کرد.

این کتاب پنجره ای است که در قاب آن می توان در دیار فرهنگ و تمدن ایرانی سیر کرد و سیمای بیش از هزاران سال تاریخ و سرگذشت را در آینه آن دید و نویسنده آن کسی است که قریب هفتاد سال در هوای این فرهنگ بالید و جان مهرآمیزش را با روح قدسی فرهنگ ایرانی و تاجیکی پیوند زده بود.

حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی (زاده ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشته پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای نامی ایران و سراینده شاهنامه حماسه ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سراینده پارسی‌گو دانسته‌اند...

این رمان تاریخی با زبان و لحنی خاص، به روایت ماجراهای کمتر شنیده شده زندگی حکیم فردوسی پرداخته و ما را از زاویه ای بسیار نزدیک، با چالش های او در مواجهه با حاکمان و سلاطین آشنا می کند. در رمان حاضر، نویسنده گزارشی از حیات اجتماعی و فرهنگی((فردوسی)) شاعر بزرگ ایران به دست می دهد .

در واقع آن چه در این کتاب آمده، بخشی از رخدادهای واقعی است که در زندگی استاد فرزانه توس رخ نموده است .در این داستان، با فرهنگ و تمدن ایرانی و سیمای بیش از هزار سال تاریخ و سرگذشت مردم ایران آشنا می شویم .گفتنی است این اثر از زبان تاجیکی به فارسی برگردانده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات