دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سه استاد سخن ؛ بالزاک ، دیکنز ، داستایفسکی ؛ رساله دوم : دیکنز

سه استاد سخن
درحال حاضر موجود نمی باشد

سه استاد سخن

نویسنده: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک)
مترجم: محمد محیط
ناشر: دنیای نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 96
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

رساله دوم : دیکنز

اشتفان تسوایگ در این کتاب کوشیده است این سه رمان نویس منحصر به فرد قرن نوزدهم را به مثابه « نوابغی دایره المعارفی » و « هنرمندانی جهان شمول » معرفی کند . هرکدام از این هنرمندان قانون مفهوم زندگی را به کمک غنای شخصیت خویش چنان فصیح و بی خلل بیان می کند که به صورت طرحی نو مقبول افتد.

اساسی‌ترین هدف نگارنده 'نشان دادن ژرف‌ترین قانون و وحدت پنهان این مجموعه شخصیت‌هاست که هر کدام دنیای خاص خود را دارد: بالزاک دنیای جامعه, دیکنز دنیای خانواده, و داستایفسکی دنیای انسان و عالم. مقایسه دنیاهای این سه نویسنده تفاوت میان آن‌ها را آشکار می‌سازد. اما در این نوشته هیچ‌گاه سعی نشده است تا معنای این تفاوت‌ها با قضاوت درباره ارزش‌های فردی هر یک از آنان مسخ شود و انگشت رد یا قبول روی عناصر ملی هنرمند گذاشته شود....

چارلز دیکنز با نام کامل «چارلز جان هوفام دیکنز» یکی از برجسته‌ترین نویسندگان انگلیسی در قرن نوزدهم میلادی است. چارلز دومین پسر جان دیکنز، کارمند نیروی دریایی، 7 فوریه 1812 در «پورتسموث» متولد شد. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد این پسر کوچک روزی یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان انگلیسی شود و منتقدان او را تأثیرگذارترین نویسنده‌ی انگلیسی پس از شکسپیر و بزرگ‌ترین نویسنده‌ی عصر ویکتوریا در انگلستان بدانند.

دیکنز نویسنده‌ای است که آثارش سرچشمه گرفته از تجربیات شخصی و اجتماعی اوست. او شخصیتی بود که بسیار به فضای اجتماع خود حساس بود و نوشته‌هایش کاملاً گواه این است که وجدانی آگاه و بیدار داشت. او در رمان‌هایش تلاش می‌کرد راوی طبقات پایین جامعه باشد و مشکلات بی‌شمار آن‌ها را روایت کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات