دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زنجیر عشق

زنجیر عشق

نویسنده: مریم جعفری
ناشر: چکاوک
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب 

مهتا روي تخت نيم خيز شد و به بدنش كش و قوسي داد. درست مثل گربه اي كه خسته است و از بيرون كردن رخوت از تن احساس خوشي دارد. كنار پنجره رفت و پرده ي ضخيم را كنار زد و لبخندي از فرط مسرت زد.  همه جا سفيد بود ، پنجره را باز كرد و باد سردي از سمت برف هاي انبوه به اتاقش هجوم آورد. روي تخت دراز كشيد و از خنكي ملافه ي روي آن لذت برد . چشمانش را بست و خود را به دست افكارش سپرد. به مهماني شب گذشته فكر ميكرد ، مهماني اي كه فقط محفل ثروتمنداني مثل پدرش بود . 

مهتا هميشه فكر مي كرد چرا من اينگونه ام؟با آنها هستم ولي از آنها دورم ؟! با فرزندان دوست پدرم شطرنج و گلف بازي مي كنم ، به مهماني هايشان مي روم و آنها را به مهماني دعوت ميكنم.به چاپلوسي هايشان درباره ي خود گوش مي دهم و مي گذارم آنها از من الهه ي ونوس بسازند و ستايشم كنند.به تعاريفشان لبخند مي زنم و اقرار مي كنم كه آنها شكسته نفسي مي كنند. تا به حال چند نفر از آنها مرا براي ازدواج با فرزندان خود كانديد كرده اند ، ولي عليرغم محبت بي كرانشان نمي توانم به آنها دل ببندم. دستم براي گرفتن پيشكش ها جلو مي رود ولي دلم جاي ديگر است . در جستجوي چيست ؟ نميدانم ! 

صدايي آشنا كه او خوب آن را مي شناخت رشته ي افكارش را از هم گسيخت. اين صدا ، صداي كشيده شدن پارو روي برف ها بود. آرام به كنار پنجره رفت و ديد كه باد موهايش را به بازي گرفته بود.با خود گفت : خودش است ، مثل هميشه ساكت و آرام با چشماني مغرور ، از اينكه به هيچ نيرويي جز خدا براي زندگي كردن متكي نيست . او نان بازوي خودش را مي خورد . دل مهتا براي او سوخت ، براي دستان بي پوشش او كه با همتي بلند به پارو تكيه داده بود . براي سر بي پوشش او كه در همان چند دقيقه پوشيده از دانه هاي سپيد برف شده بود . مهتا مطمئن بود براي اين مرد هرگز زندگي يكنواخت و كسل كننده نيست و هرگز غصه اي براي پر كردن دقايق تنهاييش وجود ندارد . واقعا آيا او معناي غصه را مي داند ؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات