دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زنان و افسردگی

زنان و افسردگی

نویسنده: زهرا خباز بهشتی
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 168
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تازه ترین دانستنی ها در رابطه با افسردگی

افسردگی در قرن بیست و یکم، تبدیل به بیماری جوامع سنتی و مدرن شده است.ابتلا به این بیماری، دلیل زیادی دارد و در فرم های متفاوتی ظاهر می شود و بیشتر مردم تصور غلطی از این بیماری دارند.

این کتاب دلایل افسردگی را توضیح می دهد و شکل های متفاوت این بیماری را به تصویر می کشد و روش های متفاوت معالجه را به بیماران معرفی می کند.از همه مهم تر به خانواده افراد افسرده نشان می دهد که چگونه می توانند با شخص افسرده زندگی کنند، بدون اینکه خودشان دلسرد و خسته شوند.اهمیت مسائل روانشناسی و روانپزشکی به اندازه ای است که با نگارش هر مقدار کتاب در این موضوعات،باز هم احساس کمبود می شود.از طرفی موضوع زنان و افسردگی موضوع بسیار مهمی است که علی رغم اهمیت فوق العاده آن،جایش در بازار کتب روانشناسی و روان پزشکی ایران کاملا خالی است.

در یک نگاه کلی می توان گفت که مراجعه کنندگان به کلینیک های روانپزشکی اغلب زنان هستند. این مسئله دو علت دارد. نخست اینکه توجه زنان به خود و به محیط اطراف بیش تر است و همان طور که بیماری کودک و بیماری و گرفتاری مرد را حتی زودتر از خود آنها متوجه می شوند، بیماری خودشان را نیز زود متوجه می شوند و به فکر درمان یا پیشگیری می افتند.از این رو مراجعه ی آنان به پزشک، سریع تر است. دیگر اینکه بنا به دلایلی که خواهیم گفت درصد شیوع بعضی از بیماری های روانی از جمله افسردگی واقعا در زنان بیش تر است.
و اما چرا شیوع افسردگی در زنان بیشتر از مردان است؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات