دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

روش های نو در روانکاوی ؛ سلفون

روش های نو در روانکاوی

نویسنده: کارن هورنای
مترجم: سعید شاملو
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1343 
دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ فرمان کتاب سیاه شده 

 

مروری بر کتاب

کارن هورنای در ۱۸۸۵ در ایلبک آلمان متولد شد و در سال ۱۹۵۲ در نیویورک در گذشت. وی به عنوان یک روانکاو در موسسه ی روانکاوی برلین و موسسه ی روانکاوی آمریکا تدریس می کرد. از جمله آثار منتشر شده ی وی شخصیت عصبی زمانه ی ما ، شیوه های نو در روانکاوی ، خودکاوی ، تضاد درونی ما و .... را می توان نام برد.

وی در این کتاب نفوذ و تاثیر لیبیدو، نیروی هیجانی ناشی از سائق های بیولوژیکی غریزی در رشد و تکامل شخصیت، منش و رفتار انسان را رد می کند و بر این باور است که احساس های ستیزه جویانه و تجاوزگری، حاصل نفوذ محیط اجتماعی است و نه برآیند غریزه ی مرگ، که به عقیده فروید تکانه ای است برای نابودی خود و دیگران. به علاوه، وی با عقیده ی فروید درباره ی روان شناسی زن و حسادت آنها به مردان (به علت نداشتن آلت مردی) مخالف است.

وی معتقد است که بیماری های روانی حاصل روابط خشن و ناهنجار افراد محیط با کودک می باشد. در ضمن با همکاری عده ای از شاگردان خود موسسه ای به نام «موسسه روانکاوی هورنای» در نیویورک دایر نمود، که هم اکنون به وسیله شاگردان او اداره می شود. هدف این کتاب نشان دادن اشتباهات و خطاهای روانکاوی نیست، بلکه برطرف کردن عناصر در خور بحث و تردید و فراهم آوردن امکانات گسترش روانکاوی و ارتقای توان بالقوه آن است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات