دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

روزگار آقای مایکل ک

روزگار آقای مایکل ک

نویسنده: جی. ام. کوتزی
مترجم: ندا رهنورد حق
ناشر: نگیما « نگار و نیما »
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در آفریقای جنوبی که دستگاه حاکمه آن تحت فشار سالها جنگ داخلی در حال فروپاشی است. یک باغبان گمنام به اسم مایکل.ک تصمیم می گیرد تا مادرش را در سفری دراز از درگیری ها دور کند و با او زندگی تازه ای را در یک روستای دور افتاده آغاز کند.

گرچه هر جا می رود از جنگ در امان نمی ماند و به عنوان همکاری با پارتیزان های روستائی دستگیر و زندانی می شود ولی کم خوری پیشه می کند و زندان بانان خود را خشمگین و سردرگم می سازد.دست آخر در دل آنها ترس، احترام و شگفتی نسبت به خود ایجاد می کند. قصه مایکل.ک داستان مردی است که درگیر جنگی می شود که از فهم او خارج است اما مصمم است که به آن نبازد و به روش خود زندگی کند.

زندگی و زمانه‌ی مايكل ك رمانی پيچيده است كه با سبكی تحسين‌برانگيز و نثری موجز حقارت انسان را در سيطرۀ بوروكراسی آپارتايد نشان ‌می‌دهد و روُيای كسی را تصوير می‌كند كه قصد دارد خارج از بافت همزيستی متعارف انسان‌ها و به ميل خودش زندگی كند و حرمت انسانی خود را محفوظ بدارد. مايكل ك انسانی اصيل است و با اين‌كه خشونت و تبعيض را تجربه می‌كند با شكيبايی به آزادگی نابی دست می‌يابد، چراكه او در نهايت سادگی هيچ‌چيز نمی‌خواهد؛ نه جنگ و نه انقلاب، نه قدرت و نه پول؛ مايكل فقط كرامت انسانی می‌خواهد.

علاوه بر جايزه‌ی نوبل ۲۰۰۳، جوايز ادبی بـسياری به آثـار كوتـسيا تعلق گرفته است. از جملۀ آن‌ها می‌توان جايزۀ بوكر و نيز جايزۀ فمينا را برای رمان زندگی و زمانۀ مايكل ك نام برد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات