دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

راه و رسم زندگی

راه و رسم زندگی
درحال حاضر موجود نمی باشد
راه و رسم زندگی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 150913 - 12/5
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

راه و رسم زندگی

نویسنده: الکسیس کارل
مترجم: مهرداد مهرین
ناشر: اسکندری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 256
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1360 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : لبه جلد و صفحات کتاب زدگی و ساییدگی دارد

 

مروری بر کتاب

تفکراتی درباره زندگی

...کمیت عقل آنجا که عشق قدم در راه مینهد،در میماند و چنین به نظر میرسد که نیایش، بلندترین قله ی تعبیر را، در پرواز عشق، از میان شب ظلمانی عقل، پیدا می کند. نیایش، اگر با تمام شرایطش انجام شود و با شدت، تداوم و اخلاص همراه باشد هرچه را بخواهد به دست می آورد و هر دری را بکوبد به رویش گشوده میشود.

در نظر ما غربی ها، جناب عقل را بسی بالاتر از عشق است؛ ما داشتن نیروی دماغی را بر قدرت مکاشفه و احساس ترجیح می دهیم، علم میدرخشد در صورتی که مذهب به خاموشی می گراید.ما از دکارت پیروی میکنیم اما پاسکال را رها کرده ایم. ما همچنان در توسعه و تقویت قدرت مغزی خود میکوشیم، اما کوشش های معنوی روح از تکامل باز ایستاده اند. دعا و مراقبه قویترین نیرویی است که انسان می تواند تولید کند، نیرویی است که چون قوه جاذبه زمین وجود حقیقی و خارجی دارد. در حرفه پزشکی، خود من مردانی را دیده ام که پس از آنکه تمام معالجات دیگر در حال آنان موثر واقع نشده بود به نیروی دعا و عبادت از بیماری و مالیخولیا نجات یافته اند.

دعا و نیاز چون رادیوم یک منبع نیروی مشعشعی است که خود به خود تولید می شود. از راه دعا بشر می کوشد نیروی محدود خود را با متوسل شدن به منبع نامحدود تمام نیروها افزایش دهد. وقتیکه ما دعا می خوانیم، خود را به قوه محرکه پایان ناپذیری که تمام کاینات را به هم پیوسته است، متصل و مربوط می کنیم. ما دعا می کنیم که قسمتی از آن نیرو به حوائج ما اختصاص یابد بواسطه همین استدعا نواقص ما مرتفع می شود و با قدرتی بیشتر و حالی بهتر از قبل بر می خیزیم .

هر وقت ما با شور و حرارت خداوند را در دعا و نیاز مخاطب سازیم هم روح و هم جسم خود را به وجهی احسن تغییر می دهیم. غیر ممکن است مرد یا زنی فقط برای یک لحظه به دعا بپردازد و نتیجه مثبت و مفیدی از آن نگیرد.

 

فهرست

مقام انسان در زمین
توافق محیط جهان با زندگی
وابستگی اعمال بدنی و درونی
و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات