دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دیدار به قیامت

دیدار به قیامت

نویسنده: پی یر لومتر
مترجم: مرتضی کلانتریان

ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 494
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جنگ برای تجارت بسیار سودآور است،حتا پس از پایان آن» با به پایان رسیدن بزرگ ترین کشتار قرن بیستم در جنگ جهانی اول در سال های 1914 - 1918 و باقی ماندن ویرانه هایی عظیم،دو نجات یافته ی این فاجعه،دو سرباز خط مقدم جبهه،که چندان هم سلامت جسمی و روحی ندارند،وادار می شوند کلاهبرداری حیرت انگیز و ضد اجتماعی طرح ریزی کنند که آن را تا سرانجام پی می گیرند. گویا از میدان افتخارآمیز نبود با دشمن،برای نجات میهن،تا صحنه های کسب سود راه درازی در پیش نیست...

دیدار به قیامت بنای عظیمی است بر افراشته بر پایه های بی رحمی ها و تقلب هی گوناگون،با ساختاری چنان درخشان وقدرت بیانی چنان پر صلابت که،به باور اهدا کنندگان جایزه ادبی گنکور به این کتاب،چنین رمان باشکوهی بعد از جنگ های 1914 - 1918 تا کنون خلق نشده است.

رمان دیدار به قیامت، در سال 1918 آغاز می شود؛ زمانی که جنگ در جبهه ی غربی تقریبا به پایان رسیده است. یک ستوان جاه طلب به اسم هنری دالنی پردل، دو سرباز را به میدان نبرد فرستاده و به منظور تحریک افرادش در حمله به خطوط آلمان، به طور پنهانی به آن ها شلیک می کند. وقتی آلبرت میلارد، یکی دیگر از سربازان، اجساد آن دو نفر را پیدا می کند و متوجه شیوه ی مرگشان می شود، دالنی پردل برای ساکت کردنش، او را به درون یک خاکریز می اندازد.

آلبرت توسط هم رزم هنرمندش، ادوارد پریکورت نجات پیدا کرده اما گلوله ای به صورت این هم رزم اصابت می کند. جنگ پایان می یابد، در حالی که ادوارد برای همیشه شکل طبیعی صورتش را از دست داده و برای این که خانواده اش با این معلولیت مواجه نشود، وانمود می کند که مرده است.

آلبرت که خود را مدیون ادوارد می داند، به همراه و مراقب همیشگی او تبدیل می شود. در این رمان تأثیرگذار و عمق گرا، زندگی درهم تنیده ی این سه مرد، تصویری از اوضاع و شرایط انسانی خلق می کند که از دید جنگ به آن نگاه شده است. رمان دیدار به قیامت، بی رحمی و مهربانی، و شجاعت و بزدلی را به میزانی برابر از نظر می گذراند.

برنده  جایزه ی گنکور سال 2013

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات