دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دلاوران گمنام ایران در جنگ با روسیه تزاری ؛ متن کامل

دلاوران گمنام ایران در جنگ با روسیه تزاری

نویسنده: ژان یونیر
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 704
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1375 ~ 1368 - دوره چاپ: 7 ~ 3

 

مروری بر کتاب

تاریخ کامل نبردهای روسیه و ایران بارها در دوره قاجاریه و بخصوص زمان سلطنت ناصرالدین شاه قاجار نوشته شده و در کتب مورخان آن دوره هست. یکی از جنبه های جنگ فتحعلی شاه و تزار روسیه که از نظر مورخین شرق پنهان مانده مسئله استقلال ولایات ایران بود که در شمال رود ارس قرار داشت.اولین مرتبه زمزمه استقلال ولایات ایران واقع در شمال رود ارس در دوره سلطنت کاترین دوم ملکه روسیه بلند شد.

این کتاب داستانی است مستند از نبردهای ایران و روسیه، حقیقتی است به دور از تعصب و مبری از تملق . . . داستانی است بر پایه ی مدارک ایرانی و نیز تزاری که به رشته تحریر درآمده. نمونه هایی مستند از فداکاری و رشادت ایرانیان در راه حفظ وطن، و نیز غیرت و جنگندگی آنان تا پای جان . . . 

اگر ما در پیکارهای روسیه و ایران شکست خوردیم به طور مسلم ناشی از ترس، از مرگ یا تنبلی نبود. واقعیت این است که اگر فتحعلیشاه در دوره دوم پیکارهای روسیه و ایران که بیست ماه طول کشید، یک پنجم از پولی که بعد از عقد قرار داد ترکمنچای بابت غرامت جنگی به روسیه پرداخت را صرف هزینه ارتش ایران می کرد، ایران شکست نمی خورد؛ و این نکته همواره توسط مورخان متملق دوران قاجاریه پوشیده باقی ماند.

فهرست

• بیماری وبا
• موضوع جهاد
• دلیری سربازان ایرانی در جنگ پنبک
• سیصد مرد ایرانی داوطلب مرگ شدند
• عباس میرزا شاهزاده ای روشنفکر بود
• چرا اروپائیان تبریز را برای سکونت انتخاب کرده بودند
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات