دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

در آستانه رستاخیز

در آستانه رستاخیز

نویسنده: امیرحسین آریان پور
ناشر: امیر کبیر 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

رساله ای در باب دینامیسم تاریخ

امروز علم الاجتماع، فنومن ها یا پدیده های اجتماعی زیادی را شناخته و مثلاً موفق به کشف قوانین سیر جامعه و موجبات انقلاب اجتماعی و مشخصات انحطاط رژیم های اجتماعی گردیده و با این اکتشافات عملا در حیات اجتماعی تاثیر ده است.
بنابراین در عصر تکامل علم الاجتماع، تفسیرات تخیلی تاریخی که بازارش در قرون سالفه پر رونق بود، البته زائد و لاطائل می باشد.

 آریان پور در طول زندگانی پر فراز و نشیبش هماره گوش به زنگ صدای پای فاشیزم بود! او در «در آستانه رستاخیز» به روشنی بر مصلحت خداوندان زر و زور انگشت می نهد و نیز «جامعه سنت پرست»! «...خاصه خداوندان زر وزور با بت شکنان آزاد اندیش در می افتند و منادیان بهبود را سر کوب می کنند!»

به باور آریان پور اینان[ارتجاعیون و قشریون] با هر تجددی باهر بدعتی؛ با هر نهضت جوانی می جنگند و هر مصلح پیشاهنگی را به چهار میخ می کشند! «نغمه ساز سنت پرستی در همه اقالیم و اعصار گوش هوش بیدار دلان را خراشیده است. شوکرانی که سقراط را به هلا کت رسانید، تیغی که پوست از تن مانی بر کند،...تکفیری که گالیله را به زانو درآودر،آتشی که برونو را سوزانید از عواقب سنت گرایی است.

به راستی می توان نو آوران جهان را اقلیتی بسیار رنجیده دانست! اقلیتی بشر دوست که همواره در عصر خود خطر ناک و آسیب رسان شمرده شده و در دنیای به این پهناوری،تبعیدی و بیگانه و بی کس بوده اند!...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات