دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

درد تکرار

درد تکرار

نویسنده: مهری رحمانی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 340
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نویسنده در طول داستان ذهن مخاطب را متوجه این پرسش می‌کند که "آیا تقدیر و سرنوشت آدمی از پیش تعیین شده یا با تصرف خود او رقم زده می‌شود؟  نکته اصلی داستان این است که شعور آدمی می‌تواند به گوهری دست یابد که دیگر برایش نوع سرنوشت و رویدادهای زندگی تفاوتی نکند ، بلکه چگونه برخورد کردن با سرنوشت مهم باشد.

برای رسیدن به چنین مرتبه‌ای باید ابتدا عاشق بود تا در سایه این وارستگی به معرفت دست یافت ، زیرا توقف در مرحله عشق وابستگی و میل به تسخیر را در پی دارد و انسانی که تمام وجودش را این تعلق پر می‌کند ، به سرنوشت "نهال " (شخصیت داستان) یعنی سقوط و حذف دچار خواهد شد.

در ماجرای اصلی داستان ، انسانی چهار بار با فواصل زمانی مختلف به دنیا می‌آید و زندگی او در این چهار مسیر بستر رویدادها و حوادثی می‌شود که از ارتباط آنها با هم روند داستان شکل می‌گیرد. شخصیت اصلی داستان پیشگویی به نام "دامون " است ; بی آن که خود قهرمان اصلی ماجرا شود و "تک صدایی " را بر آن تحمیل کند ، نقشی را بر عهده می‌گیرد که ماجرا خود به خود به داستانی "چند آوایی " تبدیل شده هر صدایی که ضرورت ایجاب کند به خوبی شنیده می‌شود. راوی در سایه شخصیت‌ها مستور است و داستان بیشتر بر محور فطرت و جوهر انسان پیش می‌رود تا تاثیرات محیطی.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات